9.7.19

DVTV: Nadšený učitel: Anglicky se naučí každý, lidi ale mají strach, že budou za blbečky

Jsem dyslektik a dysgrafik. Chápu, co děti při učení nechápou. Umět anglicky znamená cítit se pohodlně v situacích, kdy mluvit potřebujete. V učení jazyka má fungovat pozitivní motivace, třeba že vám nebude trapné mluvit na dovolené. Každý, kdo mluví plynule česky, by měl být schopný naučit se i dobře anglicky, říká Bronislav Sobotka, učitel angličtiny z Brna, který vydává výuková videa na Youtube kanále a má víc než 110 tisíc odběratelů. Dodává, že hlavní problém lidí je strach, mluvit cizím jazykem na veřejnosti pro hodně z nich představuje trauma.
Video na Aktuálně.cz.

2 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Nesouhlasim s tim, ze se ji nauci kazdy. Bohuzel. Nekteri dys s tim problemy nemaji, jini se v tom jen a pouze placaji. A neni to o lenosti.

Ygrain řekl(a)...

Potvrzuji. Jsou dyslektici, kteří umějí anglicky velmi dobře, a jsou takoví, kteří i při nejlepší vůli a snaze produkují jen stěží srozumitelné věty, ačkoli logiku gramatických pravidel zvládají kolikrát lépe než tzv. intaktní spolužáci. Těch prvních je naštěstí více než těch druhých a většina sice produkuje gramatické chyby, ale dokáže komunikovat bez větších problémů. Strašně moc dělá expozice (nejen u dyslektiků, pochopitelně) - studenti, kteří tráví hodiny a hodiny na internetu u anglických zdrojů, mají úroveň, kterou tři hodiny týdně školní výuky nikdy neposkytnou.

Okomentovat