11.7.19

Boleslavský.Deník.cz: Střední školství potřebuje změnu. Do dvou let nepřijde

Někde se začít musí – a my připravíme poklady pro ty, kteří přijdou po nás. Těmito slovy shrnul krajský radní pro oblast školství Zdeněk Seidl (ČSSD) současný stav příprav na optimalizaci středního školství.


Z článku v Boleslavský.Deník.cz vybíráme:

„Máte odvahu něco změnit?“ obrátil se na Seidla opoziční zastupitel Jan Skopeček (ODS), který byl na postu radního pro školství jeho předchůdcem. Chce vědět, zda nynější vedení kraje bude o optimalizační kroky usilovat ještě v tomto volebním období (tedy během následujícího roku). Podle Seidlových slov není vhodná chvíle něco uspěchat s ohledem na nové financování. „My předáme materiály těm, kteří budou následovat po nás,“ shrnul radní aktuální plány změn středního školství.

„Politiku nechme stranou,“ zdůraznila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO), podle níž je třeba vše připravit tak, aby „školství mělo hlavu a patu a šlo správným směrem“. Nezastírá však, že po volbách bude muset přijít politické rozhodnutí o tom, na čem optimalizaci postavit – ať už v té době bude u vesla kdokoli.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

aby „školství mělo hlavu a patu a šlo správným směrem“

Aby krajské školství mělo onu hlavu a patu, musí mít hlavu a patu především vedení kraje. Hýždě, byť dobře usazené v hejtmanském křesle či služebním voze, nestačí.

Okomentovat