18.7.19

Adam Kajumi: Nebezpečí pro děti na sítích je velké. A děti se mohou trápit

S jedním z nejúspěšnějších českých influencerů na sociální síti TikTok o tom, co už by dneska na sítích nedělal a co by povolil a naopak nepovolil vlastním dětem.


Z rozhovoru Terezy Hermochové a Adamem Kajumi v Flowee.cz vybíráme:

Nebojíš se, že tě budou napodobovat děti, které taková videa vidí?

Tenkrát jsem se nebál, dneska bych to i kvůli tomu neudělal. Ale to je jako v jakémkoli filmu třeba s Jamesem Bondem, kdy skáče ze střechy na střechu. V těch případech pak také můžeme říct, že to děti pak budou napodobovat...

Rodiče ale takové filmy svým dětem zakazují. V televizi mají označení, že jsou od 15 let.

A proto si myslím, že by se rodiče měli zajímat, co jejich děti sledují. Stejně jako řeší filmy, měli by řešit youtubery a obecně všechny lidi, kteří jsou nějak činní na internetu, a dostanou se tak do kontaktu s dítětem.(...)

Co by se tedy podle tebe dalo s nevhodným obsahem pro děti dělat?

Určitě by se především rodiče měli zajímat o to, co tam ty děti dělají. Já třeba až jednou budu mít děti, tak vlivem toho všeho, co okolo sebe vidím, budu chtít mít stoprocentní přehled o tom, co tam to dítě dělá. Já mu nebudu nic zakazovat, nebudu mu říkat, koukej se na tohle a na tohle. Nechci ho vést svým směrem. Ale prostě chci, aby to dítě vědělo, kudy vede správná cesta. Určitě by to měli dělat všichni rodiče, to nebezpečí opravdu může být velké a to dítě se může šíleně trápit.
Žádné komentáře:

Okomentovat