8.6.19

Zdeněk Sotolář: Dobšík dělá ze školských odborů šaškárnu

O žluťáckém charakteru školských odborů si už i vrabci na střechách štěbetají. Ale poslední krok revitalizovaného předsedy Dobšíka je vrcholem trapnosti.


Nedávno se v televizi u Moravce kroutil ministr Plaga, že by taky byl rád, kdyby školství dostalo více, ale možnosti rozpočtu... atd. atd. Co asi vybojuje ministr, který se krčí v koutě? A teď z druhého kouta vylézá odborář Dobšík, který rozeslal ředitelům škol dopis s otázkou: "Jaká míra vyjednaného kompromisu by podle Vás byla přijatelná k požadavku na zvýšení platů v průměru o 15 % pro pedagogické pracovníky a 10 % pro nepedagogy?"

Toto je odborářská strategie? Dá se takto něco vybojovat? Předem deklarovat, kam jsou odbory ochotny ustoupit! To může dělat opravdu jen žluťák, který se chce zalíbit vrchnosti. Už dávno tvrdím, že Dobšík patří na Karmelitskou jako jeden z ministerských ouředníčků. Třeba v odboru péče o pedagogy. Jsem zvědav, co na to řeknou ředitelé. Bude někdo tak pokrytecký, aby tímto krokem legitimizoval nějaký Dobšíkův nechutný kompromis?

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz.

3 komentáře:

Radek Sárközi řekl(a)...

Přijatelný kompromis je 25 % a rezignace Dobšíka.

Radek Sárközi řekl(a)...

Posledních 15 let nedělá František Dobšík svou práci dobře... Viz můj článek v nejnovějších Učitelských novinách.

Radek Sárközi řekl(a)...

Vzor odpovědi:

Vážený pane Dobšíku,

za naši školu zasílám vyjádření, že jsme zásadně proti jakémukoli kompromisu, který se týká požadavku navýšení platů pedagogů o 15% a u nepedagogů o 10%. Kompromisů a pochopení už bylo ze strany pedagogických a nepedagogických pracovníků dost a dost. Situace je kritická a podle toho byste se měl k tomu postavit, za zaměstnance ve školství. Ať vláda splní usnesení Poslanecké sněmovny, že v roce 2020 mají činit platy učitelů 130 % průměrné mzdy v ČR.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Okomentovat