26.6.19

MŠMT: Prezentace ze seminářů ke zpracování resortních výkonových výkazů a dat předávaných ze školních matrik s důrazem na změny financování regionálního školství

V termínech 12. 6. a 17. až 20. 6. 2019 proběhly semináře věnující se problematice předávání dat ze školních matrik a dokumentace škol, organizované odborem školské statistiky, analýz a informační strategie. Kromě pracovníků tohoto odboru na seminářích vystoupili i zástupci z ekonomické sekce s informacemi o změnách ve financování regionálního školství.
1 komentář:

Zdeněk NUTZ řekl(a)...

A zase má úředníček co dělat a zdůvodňovat si svoji židličku. A co takhle centrální evidence dětí přímo na ministerstvu, stejně jako jsou evidováni obyvatelé, řidiči atd. Proč zrovna děti se musí evidovat v guláši různých evidenčních programů, které jsou stejně většinou na serverech kdo ví kde po světě?
Rozumíte tomu někdo? A pak vymýšlet nějaké superprogramy a otravovat školy s nějakým sběry dat. Navíc školy za soukromé evidenční slátaniny (Viz Bakaláři, slovenská firma se sídlem na Kypru) platí těmto firmám nehorázné výpalné, které se oficiálně jmenuje pronájem. Zhruba od 5 000 po 40 000 za rok. Jen bakaláři odhadem vyberou ročně 30 000 000 a pak mají ještě placenou podporu 1 200 Kč na hodinu.
To sakra nikomu nevadí? A budou místo toho vymýšlet další změny těch jejich ministerských sběrů???

Okomentovat