28.6.19

Milada Prokopová: Školy řeší přeplněné třídy. Bereme klidně kumbál, říkají rodiče

Brno trápí nedostatek míst pro žáky na základních školách. Nejhorší situace je v okrajových městských částech, ale především v centru města. Na základní škole v Antonínské ulici plánují dokonce slučovat třídy. Rodiče se vzbouřili.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Škola tvrdí, že nemá jiné řešení, a doplatit na to mají naše děti. Zatímco trendy míří ke snižování počtu žáků ve třídě, tady dopustí, aby jich bylo 32. S tím se nechceme smířit i proto, že se škola profiluje jako jazyková s individuálním přístupem. Proto jsme ji také pro své děti zvolili,“ postěžovala si matka jednoho z páťáků Pavla Stavinohová.

Podle ní se rodiče o sloučení dozvěděli na poslední chvíli. „Postavili nás před hotovou věc a není to poprvé. Už v tomto školním roce navýšili počet žáků v jazykových skupinách. To jsme ještě skousli, ale tohle by děti postihlo ve všech předmětech na čtyři roky,“ podotkla.

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Bereme klidně kumbál

Kumbál zařídí nám Brumbál.

Ygrain řekl(a)...

My, co jsme odchodili základku v počtu 36 ve třídě, se tomuhle můžeme jen smát. Jasně že výuka ve 20 lidech vypadá úplně jinak, ale když je dětí příliš mnoho, stává se neudržitelným luxusem. Škola má navíc naprosto pravdu, že má-li se rozhodovat, jestli budou tahat za kratší konec prvňáci nebo šesťáci, musí dát přednost prvňákům. Snad škola nějaký ten kumbál najde, a snad se pak nenajde rodič, který bude psát stížnosti na hygienu kvůli nevyhovujícím podmínkám.

Olga Bauerová řekl(a)...

ŠKOLA NEDĚLÁ NIC VÍC NEŽ TO, CO JÍ UMOŽŇUJÍ ŠKOLSKÉ ZÁKONY A VYHLÁŠKY.

Okomentovat