10.6.19

Debata Hospodářských novin: České školství nebaví děti ani učitele

České školství trpí řadou problémů. Analýza nadace Eduzměna ukázala, že se zhoršují znalosti žáků, děti chodí do školy nerady a jejich výsledky silně závisí na sociálním původu. Rozevírají se také nůžky mezi regiony i různými typy škol. O tom, jak situaci řešit, diskutovali účastníci debaty Hospodářských novin.Video na Aktuálně.cz.

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

České školství nebaví děti ani učitele

České školství má bavit především ministra školství, vládu, parlament, zřizovatele a vůbec komplet státní správu a samosprávu. Pro děti a učitele je podstatné, jestli a jak zvládají svoji školní práci. Pokud je to i baví, jedině dobře. Pytliky to baví.
V každém případě je až s podivem, kolik lidí baví debatovat o tom, co by koho jiného bavit mělo a jak až moc jej to bavit musí. Zřejmě jsou za to dobře honorováni, a to je zábavné na každý případ.

Zdeněk Bělecký řekl(a)...

Když chce někdo měnit školství, často kupodivu nezačne od sebe jako učitel nebo ředitel jedné konkrétní školy, ale založí neziskovku a začne žvanit o systému.

Vít Tomis řekl(a)...

Mě nebaví výkonnost českého hospodářství a děsí mě úroveň českých novinářů... Asi ve škole o velké přestávce pozvu do sklepa několik primánů a požádám je, ať sepíšou, jak to zlepšit.

Okomentovat