8.5.19

Ze sociálních sítí: A je to - peníze z "navýšení" nikdy na můj účet nepřijdou!!!

Petr Fiebiger komentuje na sociální síti Facebook: "Ředitelé evidentně daleko více šetří a vyčkávají, ne však proto, že by měli obavy ze zadržování peněz od krajů. Na vině je fakt, že se bojí rozdělit prostředky na počátku roku, protože ministerstvo školství mění podmínky rozpočtování takzvaně za pochodu!"
Celý text:

A je to - peníze z "navýšení" nikdy na můj účet nepřijdou!!! Ale aspoň vím, že je "syslí" ředitelka pro někoho jiného.
Do FKSP "přispívám", ale nesmím čerpat. Tvl, už mě ten sponzoring školy in Tepl s..e.

"Na začátku ledna 2019 se změnila směrnice MŠMT, podle které kraje rozepisují tzv. přímé výdaje školám a školským zařízením ve svém regionu. Hlavní změnou byla možnost navýšení rezervy pro krajské úřady z 3,1 % na 4,0 %, a to z důvodu změny ve způsobu financování podpůrných opatření.
... Metodika MŠMT dávala za úkol krajům rozepsat prostředky státního rozpočtu do 21. března 2019, většina krajů to ale udělala dříve. V žádném případě tedy nezadržujeme finance a ředitelé škol a školských zařízení mají prostředky i informace „v předtermínech" ...
... Ředitelé evidentně daleko více šetří a vyčkávají, ne však proto, že by měli obavy ze zadržování peněz od krajů. Na vině je fakt, že se bojí rozdělit prostředky na počátku roku, protože ministerstvo školství mění podmínky rozpočtování takzvaně za pochodu! ..."

1 komentář:

Jana Karvaiová řekl(a)...

No, oni ředitelé syslí, a asi oprávněně. Oni neví dne ani hodiny. Většinou se peníze rozpouští a koncem fiskálního roku.

Okomentovat