10.5.19

Rozhovor Britských listů: Nakreslila hada. Dostala čtyřku. Nesplnila zadání

Bez nadšení, přátelství a kolegiality mezi učitelem a žákem se nedá učit. Většina českých škol to nechápe, žáky zbytečně terorizuje a je nesmírně neefektivní. O poměrech v českém především základním školství hovoří Jan Čulík na základě jeho osobní zkušenosti s tím, co ve škole zažívají jeho čtyři děti, s pedagogem Jihočeské univerzity Peterem Chvojkou.


11 komentářů:

Ronja řekl(a)...

Pokud nesplnila zadání, měla dostat pětku.

Vít Tomis řekl(a)...

Čulík a Chvojka - dostatečně silné důvody článek vůbec nečíst.

krtek řekl(a)...

Navíc je to video. To musí být strašné trauma, nemohl by se panu Chvojkovi věnovat nějaký terapeut? Neměl by se řešit problém s nedostatkem učitelů všeobecně spíš než čtyřka z hada?

Ygrain řekl(a)...

Ježíšmarjá, už zase?! Ještě pořád?!

Prosím vás, naučte už někdo Medu kreslit hada, nebo se z toho otecko do smrti smrťoucí nevzpamatuje.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici se už setkali s nemálo rodiči, kteří by se zkraje pro údajně nespravedlivou dvojku soudili do statků i hrdel, aby nakonec byli rádi, že dítko se čtyřkami prolézá.
Snad tatík dočká i času, až mu nějaký svérázný doveda připraví středně propečený biftek z řepy a okurkové hranolky. A kdyby jej to uspokojilo, pytlici jsou ochotni dosvědčit, že v naprosto zabité matlanině vidí všech hadů krále.

P. Vršecký řekl(a)...

Had forever! Závidím každému, kdo nemá větší starosti, že se může neustále a donekonečna, jako perpetuum mobile, točit na takové hovadině. Sladký život vyučujících zbytečných oborů na třetiřadých regionálních univerzitách.....

Radek Sárközi řekl(a)...

Nenakreslila jeho dcera od té doby něco jiného s lepší známkou? :-)

Eva Adamová řekl(a)...

Začíná mi být toho děvčete líto. Je díky svému cáklému tatínkovi vláčeno médii a vypadá to, že tomu nebude hned tak konec. A ona to bude asi jen jedna nepatrná součást martyria, které musí s tatínkem zažívat. A největší průšvih nastane, až se z jeho téměř sektářského vlivu bude chtít vymanit. Fanatici jeho typu totiž dokáží být velmi nekompromisní a tím nebezpeční.

Nicka Pytlik řekl(a)...

až se z jeho téměř sektářského vlivu bude chtít vymanit

Toť!
Kdo pravé modly nevzývá náležitě, nechť je zatracen a propadne peklu.

Jiri Janecek řekl(a)...

Má to sice jen 15 minut, ale je to opravdu strašné... Asi dvě rady pro intervjůky - pokud se s intervjovaným shodnete v pohledu na jeho věc, rozhovor nedělejte. A před rozhovorem, kde můžete čekat, že padne jméno Nováčková, si přečtěte aspoň na wikipedii něco o Jeanu Piagetovi… Nebo lépe modrého Čápa...

K problému díla, které je v médiích častěji než loňský nositel ceny Jindřicha Chalupeckého nebo odvolání šéfa NG - toto mít v portfoliu, tak ji musí vzít rovnou na AMU... Ale jestli má být po taťkovi, tak budu velmi rád, když ji cermatí mašinerie zařízne a pošle doživotně na pracák...

Unknown řekl(a)...

Tatínek je takový, dle jeho vyjadřování jiný (eufemismus) Jinak asi jsem možná a teď to pojmenuji přesně mentálně retardovaná já, protože nechápu, oč tady vlastně jde.

Okomentovat