9.5.19

Michal Komárek: Hejtmani chtějí střední školy

Krajští hejtmani plánují proměnit část středních škol na přípravku techniků a řemeslníků, které dnes firmy velmi těžko shánějí. Rozehrává se střet, který může ovlivnit budoucnost desítek tisíc dětí.
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Ještě více zjednodušeně: Kraj by chtěl mít školy určené pro chytré a jiné školy pro ty hloupější. A zároveň by chtěl přesně určovat, kolik dětí patří do té které skupiny. Výsledkem by byl téměř poloviční úbytek studentů víceletých gymnázií a naopak posílení učebních oborů.

S požadavkem na podporu učebních a omezení maturitních oborů později přišla i Asociace krajů. Nejprve hejtmani požadovali zavedení cut-off score, neboli tzv. nepodkročitelné bodové hranice u přijímacích zkoušek na střední školy. Odhadovali například, že stanovení hranice na 30 bodů by snížilo počet studentů na čtyřletých maturitních oborech o 10 procent.

4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

plánují proměnit část středních škol na přípravku techniků a řemeslníků

Už aby to bylo!!!

E.Kocourek řekl(a)...

Samozřejmě, už aby to bylo! ////

Jenže to nejde dohromady se záměrem Sorošem placených sluníčkářů a "neziskových" aktivistů na likvidaci Česka počínaje likvidací českého školství. A "demokratický" polistopadový režim nedokáže svoje školství ubránit ... ////

Vít Tomis řekl(a)...

Kraj by chtěl mít školy určené pro chytré a jiné školy pro ty hloupější.

Správně. Komárkovci chtějí mít jeden typ školy, aby se ti chytří eliminovali.
Chytří a samostatní občané jsou totiž pro sociální inženýry strašně nebezpeční.

Ygrain řekl(a)...

"plánují proměnit část středních škol na přípravku techniků a řemeslníků"

Protože my techniky a řemeslníky asi nepotřebujeme a můžeme si dovolit nechat všechny zdarma studovat vysokou, aby se kvalifikovali na techniky a řemeslníky až poté, co promarní několik let studiem vysokoškolského oboru, se kterým se buď neuplatní, nebo ho ani nedokážou vystudovat. Takhle si to páni experti představují?

Z mé loňské maturitní třídy se na vysokou přihlásilo všechno, co mělo ruce a nohy. Během prvního půl roku nebylo málo těch, kdo pochopili, že na to nemají, a šli si hledat práci - coby strojaři s tím neměli problém a dokonce i hoch, který neodmaturoval, si mohl vybírat. Co by šli dělat po ukončení školy s všeobecně vzdělávacími předměty, uklízet kanceláře?

Okomentovat