29.5.19

Michaela Těšínská: Protest za lepší klima místo školy: žáci absenci omlouvají jako rodinné důvody

Studenti pražského Malostranského gymnázia to mají na páteční středoškolské stávky za lepší klima doslova pár metrů. Právě na Malostranském náměstí se tak někteří přidávají do davu středoškoláků, kteří s transparenty jako „Nemáme planetu B“ nebo „Až budu velká, chci být naživu“ upozorňují na změny ve složení atmosféry.


Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

Kritici celkem tisíců stávkujících českých středoškoláků akci komentují slovy: „Chtějí se jen ulejt ze školy.“ To odmítají nejen studenti, ale i vedení jejich škol.

„Tuto iniciativu podporujeme, i když ji neorganizujeme. Studenti ale vědí, že si musí doplnit školní povinnosti,“ sdělil LN ředitel gymnázia Tomáš Ledvinka. Den mimo školu podle něho žáci většinou omlouvají jako „rodinné důvody“.

„Se studenty jsme o této akci hovořili. Když stávky nenarušují výuku, nemáme s tím problém,“ řekla Anna Kohoutková, ředitelka třeboňského gymnázia.

I kdyby se však ředitelé zpěčovali, moc by to nezměnilo. „Studenti mají právo na vyjádření svého svobodného názoru,“ napsala LN mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. A pokud mají omluvenku, mohou jít místo vyučování stávkovat.

Žádné komentáře:

Okomentovat