9.5.19

Jeden svět na školách: Týdny mediálního vzdělávání se konají od 20. května do 28. června 2019

Na základních a středních školách po celé České republice se konají filmové projekce, semináře, debaty s novináři a s mediálními odborníky a workshopy spolupracujících organizací, které se týkají mediálních témat. Letos se do Týdnů mediálního vzdělávání zapojilo již 63 novinářů a 14 organizací. Všechny zahrnuté aktivity mají společný cíl – přispívají k posilování mediální gramotnosti žáků a studentů, tedy k osvojování znalostí a dovedností, jež jsou klíčové pro aktivní a zodpovědné občanství. Role školy je v takovém úsilí nezastupitelná. Také letos si můžete vybrat z několika možností, jak se do Týdnů mediálního vzdělávání zapojit.

Přihlašování otevřeno 

Přihlašovat se můžete již nyní  prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Přihlašování je otevřeno do 1. června 2019, případně do naplnění kapacity zapojených novinářů a organizací.

Přehled aktivit a vzdělávacích materiálů

Podívejte se na kompletní přehled aktivit a vzdělávacích materiálů, které nabízíme v rámci Týdnů mediálního vzdělávání.

Úvodní debata 20. 5. 2019

Týdny mediálního vzdělávání zahájí panelová debata na téma Novináři o volbách. Debata se uskuteční 20. května v Goethe institutu. V případě, že byste se chtěli debaty účastnit jako diváci, napište nám na e-mail tmv@jsns.cz.

Pro koho je akce určena?

Aktivity jsou určeny zejména žákům 8. a 9. tříd základních škol a studentům středních škol a odborných učilišť.

Kdo se může přihlásit?

Zapojit se mohou všechny základní a střední školy v České republice.

2 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

V žádném případě bych novináře do škol nepouštěl...

E.Kocourek řekl(a)...

Mezi zapojenými lháři "Evropské hodnoty" a zastoupení Brusele. Inu, musí nastoupit rodiče a vysvětlit žáčkům, že těm nesmyslům, které jim ve škole vykládají, prostě NESMÍ věřit. ////

Že to potrefí i rozumné a slušné učitele? Sorry jako, ale to za to stojí. ////

Okomentovat