2.4.19

Projekt SYPO: Spuštění nového online formuláře pro podporu digitálního vzdělávání ve školách

Školy, které mají zájem o metodickou podporu nebo informace týkající se využívání digitálních technologií ve výuce nebo při řízení školy, se mohou nově pomocí online formuláře obrátit na krajské ICT metodiky projektu SYPO. Formulář najdou na webových stránkách www.projektsypo.cz.

Podpora zacílená na implementaci digitálních technologií do vzdělávání a řízení školy má v projektu SYPO zvláštní postavení. Proto byla vytvořena síť krajských ICT metodiků, kteří působí v každém krajském městě na pracovištích NIDV a kteří budou zajišťovat podporu školním ICT metodikům i vedení škol.

„Krajští ICT metodici mají odpovídající vzdělání a zkušenosti z vlastní praxe na pozici ICT koordinátora nebo ICT metodika ve škole,“ říká Mgr. Jiří Slovák, týmový manažer klíčové aktivity Kabinety projektu SYPO, a dodává: „Proto mohou školám nabídnout kompetentní podporu v oblasti digitálního vzdělávání, zajistit jim odbornou pomoc například formou konzultací a aktivně šířit informace týkající se dané problematiky.“ Mezi další úkoly krajských ICT metodiků patří vyhledávání a doporučování vhodných programů dalšího vzdělávání IT koordinátorů škol, příprava doporučení pro využívání digitálních technologií ve výuce a při řízení školy nebo k využívání online zdrojů ve výuce a v oblasti bezpečného chování ve virtuálním prostoru. Krajští ICT metodici dále pomáhají školám koordinovat rozvoj digitálních technologií na škole a zajistit implementaci v souladu se státní Strategií digitálního vzdělávání. „Jedním z jejich důležitých úkolů bude šíření a sdílení dobrých příkladů praxe v oblasti využití digitálních technologií ve školách,“ shrnuje Josef Slovák.

Formulář dotazu na ICT metodiky

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tak ona ta metodická pracoviště fungují?!
Pytlici měli takový pocit, že byla nejspíš jako marietereziánský přežitek zrušena už před mnoha lety. Eh, ty věčné pocity pomatených pytliků.
On ten emeritní ředitel měl recht, že pytliky odeslal na vyšetření k psychiatrovi.

Eva Adamová řekl(a)...

Metodická pracoviště budou fungovat jenom po dobu, kdy budou dobře živena z EU projektů, tedy po dobu, kdy si budou pajtáši typu Slováka na tom dobře mastit kapsu, pak to půjde zase do pyhele.

Okomentovat