5.4.19

Marek Adler: Reality show: ZŠ Ke Kateřinkám hledá ředitele :-)

Konkurz v ZŠ Ke Kateřinkám den po dni. Žhavé zprávy přímo z boje. Exkluzivní informace. Svědectví od jednoho z přímých aktérů. To vše denně jedině v tomto článku… A teď vážně. Na tomto místě krok po kroku popisuji své úvahy a činnosti kolem ředitelského konkurzu v ZŠ Ke Kateřinkám. Budu rád, pokud článek poslouží jako podklad k veřejné diskusi či jako zdroj informací pro uchazeče o pozici, kterou, věřím, městská část nakonec kvalitně obsadí.

Z článku na webu Školství Prahy 11 vybíráme:

Úterý 26. března: Pokračuji ve snaze získat kontakt na předsedu školské rady. Podařilo se mi spojit dohromady s pěti rodiči. Získal jsem od nich různé drobné informace, ale nikdo nemá kontakt na předsedu školské rady. Třikrát jsem se dozvěděl něco ve smyslu: „Ani nevím, že něco takového existuje, takže nemám.“ Píši e-mail řediteli odboru školství, třeba už kontakt, o který jsem žádal minulé pondělí, získal.

O dvě hodiny později. Sláva, mám kontakt na předsedu školské rady. Děkuji jedné dobré duši za zprostředkování. Pokusím se interpretovat to hlavní z rozhovoru. Školská rada se zaměřuje na hospodaření, zve si paní ředitelku, žádá vysvětlení v případě jakýchkoli nesrovnalostí. Schvaluje výroční zprávu, diskutovala o školním řádu. Stav ŠVP není předsedovi znám. Zda a kdy se schvalovaly nějaké dodatky, neví. Zápisy z jednání jsou u vedení školy. Pedagogické záležitostí školská rada vůbec neřeší.

Večer v podstatě dokončuji koncepci. V FB skupině Školství Prahy 11 znovu prosím o připomínkování. Určitě to není finální verze, doufám, že se ještě podaří realizovat několik plánovaných schůzek. Včetně paní ředitelky.

2 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Všechny pracovníky školy už dopředu lituji, protože jestli dotyčný vyhraje konkurz a skutečně se stane ředitelem, tak si užijí.

Petr řekl(a)...

Koncepce silně "zavání" obecnými kecy ala Inspekční zpráva. To budou mít všichni účastníci konkurzu podobné. Školství na Praze 11 tam mají Piráti, takže jestli je pán kámoš s Bartošem, tak to má v kabeli :-)
Faktem je, že kočírovat takovou velkou školu nebude žádná sranda. Podle toho co tam psal, dělal asi někde zástupce ředitele a hádám, že je tělocvikář, tak to bude řešit píšťalkou :-) a pekáčem buchet na břiše :-)
Už vidím, jak bude ty přestárlé kantory honit do DVPP a nutit je inovovat "neživé" ŠVP :-)
Bude to boj a 100x nic umořilo osla.
Ale no co, mládí vpřed a staří do důchodu.
PetrK

Okomentovat