28.4.19

Joanne Caddy: Podpora škol díky srovnatelným údajům a globálnímu kolegiálnímu učení

Rozhodování na základě podkladových údajů a spolupráce s příslušnými zainteresovanými účastníky jsou zásadní pro získání lepších studijních výsledků a spokojenosti studentů. Na základě údajů PISA z České republiky tato prezentace zdůrazní důležitost budování kapacity pro využití údajů o studijních výsledcích na všech úrovních vzdělávacího systému – od národního ministerstva přes regionální úřady až k samotným školám. OECD projekt PISA pro školy je příkladem využití údajů na úrovni školy pro vytvoření změny. Cílem tohoto projektu je podpořit školy, aby vytvářely důkazy zlepšení školního úsilí – zatímco navzájem sdílejí dobré praxe jako zdroj inspirace při zvládání svých jedinečných výzev. Záznam z konference "Úspěch pro každého žáka 2019 – Data! Zvednou nás ze židle?“ konané 16. dubna 2019 v Centru současného umění DOX, Praha.

Záznam na SlideLive.com.

3 komentáře:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

PISA for PISA.

Eva Adamová řekl(a)...

Tak na jedné straně propagace úspěchu pro každého žáka a na druhé straně propagace testování, ve kterém prostě o nějakém úspěchu dobré třetiny žáků nemůže být ani řeči.

Jiri Janecek řekl(a)...

Na tech modernistickych patlalech neni az tak strasne, ze hlasaji kraviny, ani to, ze nejsou schopni pochopit, co je na nich spatne, ale to, ze hlasaji kraviny, ktere si vzajemne odporuji, pani Adamova…

Kdyz je vetsi kulaty stul nez obvykle, tak aj v jeden den a na jednom miste...

Okomentovat