15.4.19

Anna Brzybohatá: Záškoláci moderní doby chodí místo kouření za kostel hrát hry do showroomů

Je jedenáct hodin dopoledne a v pražském showroomu jednoho z největších prodejců elektroniky je na dvacet dětí. V té době by přitom měly sedět v lavicích, místo toho ale hrají na počítačích akční hry nebo si u konzolí vybírají svůj oblíbený fotbalový tým. Záškoláků není výrazně více než v minulosti, jen se způsob „zatahování“ hodin mění.
Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Do školy se dětem nechtělo odjakživa, ale mění se, jak čas za školou tráví. Dnes to mohou být velmi často mimo jiné právě informační technologie, jako jsou hry nebo sociální sítě. Důležité je rozdělit jednorázové záškoláctví oproti pravidelnému chození za školu, kde se pozitiva hledají těžko.

„Jednorázové záškoláctví s kamarády může mít v takovém případě jediný pozitivní dopad v podobě dobrodružství. O pozitivním efektu záškoláctví jinak nelze v žádném případě mluvit,“ říká dětský psycholog, profesor Radek Ptáček, podle kterého jsou technologie součástí dnešní doby.

Hry mohou mít na děti pozitivní vliv, ale musí jít o výukové nebo krátké hraní a záleží také na tom, co přesně hrají. Čím více musí přemýšlet tím lépe. „Je celá řada skvělých didaktických a výukových her. Jejich používání ale má mít časový limit,“ dodává Ptáček.3 komentáře:

mirek vaněk řekl(a)...

A rodiče jim to omluví.

Neměla by to řešit policie? Je to snad porušování zákona.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Proc to neresi mestska policie?
Jde jasne o poruseni zakona.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Svět se mění překotně. Jak filosofoval kdysi jeden tatík:
'Za našich mladých let jsme po autech normálně běhali... A ten náš blbec je dnes podpaluje!'

Okomentovat