13.3.19

TN.cz: Učitel ze školky? Takhle na muže v ženské profesi reagují děti i rodiče

Přestože se ve statistikách Českého statistického úřadu za rok 2017 muži-učitelé v mateřských školách skoro nevyskytovali, mohl by tento trend brzy nabrat zcela opačný směr. Přibývá totiž školek, které se ve svém učitelském sboru snaží o genderovou vyváženost. Jak se k tomu ale staví rodiče a samotné děti?
Z doprovodného článku na webu TN.NOVA.cz vybíráme:

"Mému synovi vyhovuje pan učitel co se týče třeba sportu, protože s panem učitelem chodí na sportovní kroužek," vyjmenovala jednu z výhod maminka, která dala své dítě schválně do genderově vyvážené školky.

To, že učitelé mohou být v mnohých ohledech přínosem, potvrzují i děti ve školce, kam jsme se vydaly. Nejvíc ocenily třeba lyžařský výcvik právě s učiteli nebo jejich větší "hravost".

Bez ženských zástupkyň se ale samozřejmě školky neobejdou. Samy učitelky však u mužů nevidí konkurenci, ale rovnocenné partnery. "Bouráme tyhle zažité předsudky a věříme, že danou aktivitu, co se týče přebalování dětí nebo zatloukání hřebíků, zvládnou stejně dobře muži i ženy," vysvětlila redakci TN.cz Jana Lišková, zástupkyně ředitele MŠ Jahoda, kde mají právě genderově vyvážený personál.1 komentář:

Eva Adamová řekl(a)...

Genderová vyváženost už není ani na středních školách, snad jen na ředitelských židlích je to ještě půl na půl.

Okomentovat