18.3.19

Otevřeno: Studenti chtějí změnit přípravu učitelů. Organizují festival Noc vzdělávání

Organizace Otevřeno, která sdružuje studenty pedagogických fakult, pořádá k příležitosti Dne učitelů již třetí ročník Noci vzdělávání. 27. března se veřejnosti otevře pět fakult v následujících městech: Praze, Brně, Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích. Festival vzdělávání, který organizují sami studenti, nabídne pestrý program složený z workshopů, přednášek, diskuzí a promítání tematických filmů.

Cílem Noci vzdělávání je vyzdvihovat otázky kolem důležitých témat školství. „Známkovat nebo neznámkovat, učit se venku nebo dávat domácí úkoly – to jsou jen některá témata, která zazní na letošním ročníku. Kromě toho se budeme věnovat například finanční, digitální a mediální gramotnosti, domácímu vzdělávání nebo osobnosti učitele,” uvedl Tomáš Čakloš, předseda iniciativy Otevřeno.

Třetí ročník Noci vzdělávání nabízí prostor pro setkávání různých skupin lidí se stejným zájmem. „Společnost stále hlasitěji volá po změnách ve školství. Proto bychom i my rádi přispěli k hledání možných cest, kterými se vydat, ať už formou diskuzí nebo názornými workshopy. Cílíme nejen na rodiče, ale na každého, kdo si klade tu samou otázku – co takhle dělat to jinak?” vysvětluje Čakloš.

Každá regionální pobočka si sestavuje vlastní seznam prezentovaných témat podle zájmu místních studentů. Návštěvníci se mohou těšit také na doprovodný program, který nabídne například promítání inspirativních filmů ze školního prostředí. Akce začne na všech pěti pedagogických fakultách už v 18 hodin. Konkrétní program jednotlivých poboček včetně hostů a časového rozvržení naleznete na webu www.nocvzdelavani.cz.

Žádné komentáře:

Okomentovat