17.3.19

Petra Klimková: Z webu studentů je uznávaná encyklopedie přírody, práce mají na desítky let

Na začátku byla skupina studentů Univerzity Palackého (UP), kteří se chtěli pokusit představit českou faunu a flóru prostřednictvím specializovaného webu. Po více než deseti letech jsou z absolventů UP zoologové, hydrobiologové či vědečtí pracovníci a z jejich nápadu je unikátní webová encyklopedie.


Z článku na iDNES.cz vybíráme:

Jmenuje se Natura Bohemica a se svými více než dvěma tisíci články z botaniky, zoologie nebo mykologie vyniká nejen u nás, ale i v evropském měřítku. Encyklopedie je zdarma dostupná na stránkách www.naturabohemica.cz.

„Kdo si k nám najde cestu, dozví se zajímavé věci o úplně obyčejných, ale i těch nejvzácnějších organismech. Stejně jako o organismech, které se v České republice objevují v posledních letech nebo jsou desítky let vyhynulé,“ přiblížil obsah encyklopedie zoolog Zdeněk Mačát.(...)

„Natura Bohemica je ve svém širokém záběru unikátním nekomerčním projektem nejen u nás, ale i v Evropě,“ podotkl Dvořák.

Mezi absolventy a redaktory webu jsou zoologové z CHKO Železné hory a Národního parku Podyjí, hydrobiolog Krkonošského národního parku, vědecký pracovník univerzity i profesionální biologové ze soukromého sektoru.

Žádné komentáře:

Okomentovat