28.3.19

MŠMT: Nejoblíbenější učitelkou České republiky je Pavlína Kopáčiková

Vítězkou letošního - již 26. ročníku - ankety o nejoblíbenějšího učitele se stala Pavlína Kopáčiková ze základní školy v jihočeském Vacově. Do soutěže ji přihlásili žáci čtvrté třídy. Na královnu českých učitelů ji spolu se šéfem ankety Slávkem Hrzalem a předsedou poroty Janem Cimickým slavnostně korunoval ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.


Finále ankety mělo už tradičně bouřlivou atmosféru. Moderátor soutěžního klání, známý tanečník a choreograf Jan Onder, hned při úvodní znělce roztančil celé hlediště i jeviště. Šest soutěžících pak čekalo hned několik úkolů. Předně museli natočit krátké video, kde představili sebe i svou školu. Jako druhý úkol je čekalo složení krátké rýmovačky, kde museli použít čtyři slova – Ámos, škola, žák a školník. Poté učili všechny v sále něčemu ze svého předmětu a nakonec předvedli společnou scénku se svými žáky. Nechyběly písničky, matematická show, mažoretky, žonglování a dokonce ani akrobacie. „Jsem rád, že můžeme ukázat, že v našich školách učí bezvadní učitelé, kteří umí žáky nejen učit a motivovat, ale i bavit,“ říká Slávek Hrzal, zakladatel ankety a současný školní ombudsman. Ministr školství Robert Plaga všem finalistům poděkoval za skvělou práci. Byla to pro něj v Den učitelů již druhá akce, při které oceňoval ty nejlepší pedagogy, protože dopoledne předával v hlavním sále Valdštejnského paláce Medaile MŠMT za vynikající pedagogickou práci.

Porota složená ze zástupců žáků finálových škol zvolila Dětským Ámosem 2019 Jiřího Palána z Větrného Jeníkova. Na základě hlasování diváků programu ČT: D byla Ámosem sympaťákem vyhlášena Pavla Strýčková ze ZŠ Kunovice, která navíc získala titul Ámos matikář. Partneři ankety zvolili Ámosem fyzikářem Josefa Hylského z gymnázia v Dobrušce. Ámosem chemikářem se letos stal Petr Curko ze ZŠ Horažďovice a Ámosem češtinářem Šárka Mandincová ze ZŠ Václava Talicha v Mostě. Petr Provazník z pražské Akademie řemesel pak získal zvláštní cenu poroty.

Hlavní vítězkou se pak stala Pavla Kopáčiková ze Základní školy Vacov. Její čtvrťáci, kteří svou učitelku do ankety přihlásili, o ní říkají, že díky ní milují matematiku a tělocvik. Podle nich je moc milá, pečlivá, umí naslouchat a je výborná sportovkyně. A prý také nezkazí žádnou legraci, o čemž se mohli přesvědčit všichni účastníci letošního slavnostního vyhlášení ankety. Na konci roku prý Pavla Kopáčiková každému udělá knížku s fotografiemi a vzpomínkami na společně prožité chvíle. A také pro děti připravuje karneval. Letos byla za prskavku!

Učitele, kteří zvítězili v krajských kolech ankety Zlatý Ámos, přijal prezident republiky Miloš Zeman. Z původně půlhodinového setkání se stala více než hodinová debata o současných problémech školství. Miloše Zemana zajímalo, co si skutečná elita národa, jak přítomné učitele nazval, myslí o odměňování pedagogů a také o výuce moderních dějin.

V pátek 29. března se uskuteční tradiční Kantorský bál, na němž bude 26. ročník ankety Zlatý Ámos slavnostně zakončen.

6 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Až budou všichni učitelé nejblíbenější široko daleko, nebude už nikoho, kdo by se zajímal o sumu na svojí výplatnici. Viz ČT24 28. března 2019.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Za me ta pani hrube porusila stavovskou cest. Zradila nasi praci.

Unknown řekl(a)...

Nejlepším učitelem je ten, kdo složí zdařilou rýmovačku se slovy Ámos, škola, žák, školník. Smíchy mi doslova tekly slzy.
To je stejné, jako kdyby v soutěži o nejlepšího lékaře ČR se házelo na terč injekčními stříkačkami.
Trochu nedůstojné ankety, která se zaštiťuje jménem velkého mistra.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Estráda eduinského střihu, jejímž cílem je především zviditelnění organizátorů.
'My, skuteční odborníci na vzdělání jsme kompetentní posoudit kvalitu práce učitele.'
Svojí trdlovitostí dosahuje snad jen parametrů volby prezidenta republiky. Větší kašpar na tv barrandov vyhraje diplom.

Unknown řekl(a)...

Prectete si o cem to vubec je, nez se zacnete do nekoho navazet.... vubec to neni o nejlepsim uciteli, ale o NEJOBLÍBENĚJŠIM

Unknown řekl(a)...

Unknown:
Vy se nejprve naučte pravopis, teprve potom můžeme diskutovat o čemkoliv dalším.

Okomentovat