12.3.19

Michaela Těšínská: Diskriminace chlapců? Za stejné znalosti dostávají ve školách horší známky

Když se řeší genderové stereotypy ve školním prostředí, debata se častěji stáčí k dívkám. Na chodbách visí portréty významných umělců, vynálezců – převážně mužů. Z textů v čítankách vyplývá, že jsou dívky křehké a kluci zažívají dobrodružství. To jsou nejčastější výtky


Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

Podle studie think tanku IDEA tak dokonce hrozí, že se kvůli dvojce na vysvědčení páťák chlapec může rozhodnout raději se nepřihlásit na víceleté gymnázium. A to i přes to, že v mezinárodních srovnávacích testech dosahuje stejných výsledků jako ve škole lépe ohodnocená děvčata. Z celkového počtu žáků studuje na víceletých gymnáziích 54 procent dívek, na čtyřletých již dokonce 63 procent.

„Systém známkování na vysvědčení dává žákům, rodičům a školám velmi hrubou informaci. Nejde jen o hrubost pěti známek, ale o velké rozdíly v přísnosti známkování a nejasnosti, co vše známky zohledňují,“ sdělil LN Daniel Münich, ekonom z CERGE-EI.

4 komentáře:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Můžete mi zaslat sadu portrétů významných vynálezců - žen?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Za stejné znalosti dostávají ve školách horší známky

A to jak jako?
Děvčata z diktátu dvojku za dvě hrubky, a chlapci už za jednu?
To by tedy pytlici potřebovali dovysvětlit. Také by rádi děvčatům popřilepšovali. Aby je ta děvčata měla už konečně ráda.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Za stejné znalosti dostávají ve školách horší známky

Další titulek svědčící o zhovadilosti české publicistiky.

Jana Karvaiová řekl(a)...

To je zase vykrik do tmy. A kde jsou dukazy?

Okomentovat