16.3.19

Lucie Kohoutová: Školy se zapojily do projektu Paměť národa

Základní školy z Klatov, Kolince, Horažďovic a Sušice se zapojily do celostátního projektu "Příběhy našich sousedů". Žáci se za doprovodu pedagoga a pracovníků organizace Post Bellum na několik měsíců stali rozhlasovými nebo televizními dokumentaristy.


Z článku na Klatovský.Deník.cz vybíráme:

Žáci během půl roku mají za úkol vyzpovídat pamětníka ze svého okolí, natočit jeho vzpomínky, zdigitalizovat fotografie, prozkoumat archivy, a nakonec vytvořit rozhlasovou, televizní nebo psanou reportáž či dokument o jeho životě,“ řekla koordinátorka projektu Jitka Doubravová.

Někteří podle příběhu kreslí komiks, jiní tvoří prezentaci pro spolužáky, další se vydají do rozhlasu v Plzni, kde jim redaktoři pomohou sestříhat nahrávku do rozhlasové reportáže. Pro žáky, kteří se rozhodnou natáčet pamětníka na video záznam, byl uspořádán "video workshop". Vznikne tak tří minutová reportáž, kterou žáci budou prezentovat před veřejností.
1 komentář:

E.Kocourek řekl(a)...

Ošemetné nejspíš budou i další způsoby zpracování těch získaných dat, ale kreslení komiksu mi připadá jako ideální příležitost pro zkreslení (to jako zfalšování) získaných údajů podle představ, které předtím někdo nasadí žákům do hlav. ////

Jako zábava pro žáky a způsob zabití času to může být pěkné, ale jako způsob zpracování historických údajů je to děsivé. ////

Až na digitalizaci fotografií. Digitalizace je OK. ////

Okomentovat