13.3.19

Lucie Hochmanová: Pohádky dětem v mateřských školách v Dačicích čtou senioři

Březen je měsíc čtenářů. Ty nové vychovávají v Dačicích senioři. V rámci projektu Celé Česko čte dětem pravidelně docházejí do mateřských škol, kde čtou dětem pohádky před spaním. Do Mateřské školy Bratská v Dačicích přišla do třídy tříletých dětí před spaním číst Ludmila Vaníčková. „Sama čtu ráda, ale nevím, jestli se nebudu zakoktávat. Doma jsem četla svým vnučkám,“ řekla.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu České Budějovice vybíráme:

Do projektu Celé Česko čte dětem se mateřská škola zapojila před dvěma lety. Číst sem chodí senioři z vedlejšího domu s pečovatelskou službou i babičky a dědečkové dětí. „Cítili jsme takovou potřebu spolupráce se seniory v podobě mezigeneračního setkání a také jsme chtěli rozvíjet předčtenářskou gramotnost u dětí, protože dneska většinou sedí u televizí a počítačů a nemohou rozvíjet svoji fantazii při čteném slovu,“ vysvětlila zástupkyně ředitelky Hana Nováková.

Jedním z důvodů, proč se Mateřská škola Bratrská do projektu zapojila, bylo i to, že učitelky zjistily, že děti neznají klasické české pohádky. „Chceme se zaměřit na klasické pohádky, protože kromě toho, že mají nějakou dějovou linku, tak často je z nich i nějaké ponaučení,“ zmínila ředitelka školy Hana Švarcová.

Žádné komentáře:

Okomentovat