6.3.19

Jana Zuziaková: Bojují proti odchodu ředitele školy

Koncem března končí šestileté funkční období ředitele základní a mateřské školy. Téměř čtyřicet zaměstnanců podepsalo otevřený dopis zastupitelům města, v němž požadují nechat ředitele Petra Ročňáka dokončit školní rok. Ten byl pak k 31. březnu odvolán z funkce ředitele.


Z článku v Českobudějovický.Deník.cz vybíráme:

Funkční období je pro ředitele škol stanoveno na šest let. Současný šéf nastoupil po svém předchůdci k 1. dubnu 2013, takže jeho šestiletka končí. Město vypsalo rekonkurz, do něhož se přihlásili tři uchazeči – a nová ředitelka se ujme vlády s prvním prázdninovým dnem. „Ředitele rada odvolat musela, v opačném případě by se jeho funkční období automaticky prodlužovalo o dalších šest let. Nikdo mu nebránil, aby se do konkurzu přihlásil, přestože je v důchodovém věku,“ vysvětluje starosta města Jiří Švec. „Byla to ryze formální záležitost a nereflektuje vůbec žádný postoj zřizovatele vůči řediteli,“ tvrdí starosta. „I když z mého pohledu měl ředitel více komunikovat s rodiči, pedagogy i zřizovatelem, což ale nemá nic společného s odvoláním. Veřejnost a zřejmě ani učitelé nevědí, že podle školského zákona a vyhlášky o konkurzech musel být ředitel ke konci března odvolán. On to ví.“

Odvolání, a tím ukončení šestiletého funkčního období ředitele ZŠ a MŠ, bylo dle vedení města Lišov podle zákona nutné. Pedagogové jsou přesvědčeni, že v souladu se zákonem mohl být ve škole ponechán do konce školního roku.Žádné komentáře:

Okomentovat