16.3.19

Filip Horký, Petr Juna: Studenti bojují proti globálnímu oteplování: „Politici mají ultimátum, jinak půjdeme stávkovat znovu“

Na pátek bylo naplánováno 1659 akcí a protestů upozorňujících na potřebu ochrany životního prostředí. K těm se připojila i česká města, Prahou pochodoval několikatisícový průvod. Důvody stávky vysvětlil jeden z iniciátorů akce Petr Doubravský.
Z doprovodného článku na webu Seznam Zprávy vybíráme:

„My odmítáme dělat něco, co se od nás čeká, to jest chodit do školy. Dáváme tím najevo politikům, že pokud oni nezačnou dělat, co se od nich očekává – a to je řešení vážných problémů, tak nemůžou čekat, že my budeme dělat to, co chtějí oni,“ říká zástupce studentů.

Jelikož se studenti cítí být i kvůli svému věku bezmocní, rozhodli se jednat. „Na konci stávky jsme dali politikům dvoutýdenní ultimátum. Pokud nám do dvou týdnů nedají jistotu a nezačnou podnikat kroky, které povedou k řešení klimatické krize, tak my půjdeme do stávky znova. A jsme neuvěřitelně odhodlaní a připravení do toho znova jít,“ nastiňuje další plány Fridays for Future student Akademického gymnázia v Praze.

7 komentářů:

E.Kocourek řekl(a)...

Tak zblblé dětičky požadují řešení klimatické krize, a to do dvou týdnů? Pročpak ty dětičky tak troškaří? Proč nejdou rovnou k jádru věci a nepožadují ZRUŠENÍ parlamentní demokracie a zavedení diktatury klima-alarmistů? ////

Já ty dětičky trumfnu! Požaduji zavedení tělesných trestů do škol, a to do jednoho týdne! Rákosku na ty spratky! ////

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Bojím bojím

Vít Tomis řekl(a)...

Studenti bojují proti globálnímu oteplování? Copak? Už nebude nový mobil co dva roky, oblečení se bude nosit i po starších sourozencích, do školy je nebudou vozit rodiče autem, ale budou jezdit na kole atd. atd.?

No sláva, takovou iniciativu podporuji!

Ygrain řekl(a)...

Wow, no tak to politiky fakt vystraší, že někdo nepůjde do školy...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Žactvo by mělo proti globálnímu oteplování bojovat vynikajícími pracovními výsledky. Toho by se politici ale doopravdy obávat měli.

mirek vaněk řekl(a)...

Ano. To čeho se politici bojí, jsou vzdělaní voliči. Proto školství bude vždycky jen prioritou.
Nevzdělané stávkující lze vždy opít rohlíkem či šikovně zmanipulovat.

Vít Tomis řekl(a)...

Nevzdělané stávkující lze vždy opít rohlíkem či šikovně zmanipulovat.
Nebo také:
Nevzdělané lze vždy opít rohlíkem či šikovně zmanipulovat ke stávkování.

Okomentovat