8.3.19

EDU Staňkov: Jedna ze tří nejlepších vzdělávacích akcí pro učitele se koná na venkovské škole v západočeském Staňkově

Využití elektronických formulářů, tabulek a otevřených dat ve vzdělávání nebo zapojení Wikipedie do výuky. To jsou příklady seminářů v rámci vzdělávací akce EDU Staňkov, kterou v sobotu 9. března pořádá učitel informatiky Miloslav Khas. Spolupracuje na ní s platformami podporujícími smysluplné využívání technologií ve vzdělávání GEG Učte s námi a GEG Brno. Série seminářů se na základní škole ve Staňkově koná již potřetí a lektoři patří mezi nejvýraznější osobnosti českých škol. EDU Staňkov se tak zařadila společně s pražským GEGfestem a plzeňském Učiteli-IN mezi nejlepší vzdělávací příležitosti pro české učitele.


Zajímavé vzdělávací akce už dávno nejsou specialitou velkých měst. Na ZŠ Staňkov učitel informatiky, hudební výchovy a autor populárního učitelského blogu Miloslav Khas pořádá s dalšími kolegy celodenní sérii vzdělávacích seminářů pro učitele. Pořádá EDU Staňkov již potřetí a akce je zdarma, protože se všichni lektoři vzdali nároku na honorář. To odráží i letošní motto: Učitelé učitelům a rádi. Výrazně pomohla i podpora staňkovské radnice, která uhradila lektorům ubytování.

Program EDU Staňkov se skládá ze čtyř bloků, v nichž si každý účastník může vybrat ze čtyř či pěti tematických seminářů. “Vedle smysluplného využívání technologií ve výuce lze získat informace o jiném způsobu hodnocení než známkami, o hudbě ve výuce angličtiny či inovativních metodách ve výuce matematiky, fyziky či chemie,” říká Miloslav Khas.

“Miloslavu Khasovi se s EDU Staňkovem podařilo to, co by bylo ideálem pro každý kraj – aby učitelé měli příležitost se síťovat, pomáhat si a rozvíjet kulturu sdílení mezi učiteli,” říká Tamara Kováčová z EDUin, pro který vede projekt Otevřené vzdělávání.

Žádné komentáře:

Okomentovat