4.3.19

DVTV: Učitelka z učňáku: Většina dětí neví, proč tam jsou, rodinám na vzdělání nezáleží

Většina studentů učilišť neví, co a proč studují, rodiny vzdělání nezajímá, není to pro ně hodnota. Učitel na učilišti musí být extrémně otrlý. Dvě třetiny třídy absolutně nezajímá vyučování a nemají tušení, k čemu by jim něco takového bylo, tak blbnou a vyrušují, tím pádem se ani ten zbytek nemůže nic naučit, popisuje učitelka Anna Freimannová svoji zkušenost z jednoho pražského odborného učiliště. Dodává, že někteří z ostatních pedagogů jsou vyhořelí, sama prý byla problematický exemplář, protože odmítala dodržovat některé zavedné postupy, jako například používání učebnic ve výuce.Video na Aktuálně.cz

3 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Zase jedna chytra. Po roce uceni je z ni expert.

mirek vaněk řekl(a)...

Souhlas. Že by si do tv pozvali někoho, kdo opravdu na učňáku učí spoustu let, to čekat nemůžeme. Otázkou je, jestli by tam někdo šel. Protože ta praxe je podstatně odlišná od moderních idealizací vzdělávání. Pevný řád a vzdělávání a výchova mnohdy rodičům navzdory.
A dúsledky bordelizace školství posledních let v první linii. Prostě výběr všech selhání výchovně vzdělávacího procesu širokého okolí sociální práce v jedné třídě.
O tom nikdo slyšet nechce.
Jednodušší je tuto část školství zamést pod koberec a odepsat. Řešit to nikdo neumí a nechce.
Vždyť gymnazisti jsou tak šikovní.

Ivo Mádr řekl(a)...

"O tom nikdo slyšet nechce"

Moc dobře vím, které žáky posíláme na učňák. Upřímně lituji všechny kolegy, kteří tam učí. Označím je jako "hrdiny dnešní doby". Podobné označení si můžou připsat i učitelé mnohých druhých stupňů ZŠ.

Okomentovat