9.3.19

DVTV: Cočev: Žáky na učilišti musíte nejdříve uzdravit, přicházejí frustrovaní a neúspěšní

Nemůžeme chtít po studentech učilišť, aby byli motivovaní, když od páté třídy o nich mluvíme jako o těch - co nejdou dál, říká Tomáš Feřtek z EDUinu. S ředitelem učiliště a gymnázia Jiřím Cočevem diskutoval v rámci vzdělávací konference Nakopněte svoji školu v Litomyšli. Cočev dodává, že na jeho učilišti se rozhodli, že budou učit jinou, atraktivní formou.
Video na Aktuálně.cz

3 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Já bych toho Cočeva, který je ředitelem církevního gastronomického učňáku, prdla ředitelovat na nějaký necírkevní učňák s převahou chlapců, aby nám ukázal ty zázraky tam. A nejlepší by bylo, kdyby tam neřediteloval, ale učil.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Odborníci na vzdělání, konzultanti a analytici nezřídka poukazují na skutečnost, že dělnické profese nejsou na trhu práce žádané. Nebo něco v tom smyslu. Jakkoli to zřejmě nesouvisí přímo s obsahem rozhovoru, leč:

Písecký deník.cz, 10. 3. 2019, 8:00
"Vybírat všichni uchazeči o zaměstnání mohli z 5 074 volných pracovních míst. V průběhu února zaměstnavatelé nahlásili 827 nových volných pracovních pozic. Z hlediska poptávky zaměstnavatelů byl v okrese České Budějovice největší zájem o řidiče nákladních aut (674 evidovaných volných míst), montážní dělníky (558), kuchaře s kuchařky (191), dělníky v elektronice (169), zedníky (141), automechaniky (127), seřizovače a pracovníky obsluhy obráběcích strojů (93), pracovníky bezpečnostních služeb (87), strojírenské dělníky (87), číšníky/servírky (86), malíře/lakýrníky (80), stavební dělníky (76), uklízečky (73), elektrikáře (65) a skladové pracovníky (61)."

Jirka řekl(a)...

Odborníci na vzdělání, konzultanti a analytici nečtou s porozuměním. Místo kulatých stolů by MŠMT mělo uspořádat klasické doučování.

PS: Milý Pytliku, na rozdíl od nás vidí analytici daleko do budoucnosti, ale nevědí, že my už si musíme užívat především přítomnosti. Nechme to koňovi, má větší hlavu. Hodně zdraví do důchodu.

Okomentovat