20.3.19

David Půlpán: Ředitelka stavební školy volala na žáky policii, rodiče si stěžují

Kvůli rvačce zavolala ředitelka pardubické stavební průmyslovky na agresivní žáky loni v prosinci hned dvakrát policii. V jednom případě řešení konfliktu zkoumala i Česká školní inspekce. Podle ní se měli rodiče okamžitě dozvědět o příjezdu policie.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Inspekce uznala, že ředitelka přivoláním policie ani vyloučením žáka nepochybila, ale v jednom bodě dala rodičům za pravdu.

„Z výsledku šetření České školní inspekce vyplývá, že škola v rámci řešení konfliktní situace mezi žáky přivolala k šetření Policii ČR, aniž by však po celou dobu vyšetřování konfliktu informovala zákonné zástupce,“ píše se v podkladech pro krajské radní, které má MF DNES k dispozici.

„Pochybení tam ze strany vedení školy bylo, ale odbor školství nenavrhl nic jiného než projednání s paní ředitelkou. Důležité je, že objektivně tam šlo o kázeňský přečin,“ uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Radní kraje se tedy před třemi týdny usnesli, že paní ředitelku upozorní na chybu. S největší pravděpodobností ale šlo jen o formální usnesení, protože ředitelku na něj upozornila až MF DNES. Nikdo s ní o tom z krajského úřadu nemluvil.

„Je fakt, že jsem volala nejdříve policii, ne rodičům. Nenapadlo mne, že to mám udělat opačně. Rodičům jsem to samozřejmě poté oznámila,“ uvedla Renata Petružálková.


5 komentářů:

LaVla řekl(a)...

Ředitelka to udělala správně. Nejdříve se postarala o bezpečnost. Poté měla volat rodičům. Nikde zde není napsáno za jak dlouho volala rodičům. Nejdříve policejně eliminovat rváče a pak oznámit rodičům. Šlo o bezpečnost dalších žáků, kteří se rvačky neúčastnili. Kdo si myslí,že by něco vyřešili rodiče, je hluboce na omylu, ti by kryli své agresory.

Eva Adamová řekl(a)...

A neměla by rodiče dětí v takovém případě informovat spíše policie?

Jana Karvaiová řekl(a)...

Udělala bych to taky. Nejsme bachaři.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Inspekce nad policii!
Příště nechť je povolána přímo inspekce. Ta už si s nezdárnými hochy poradí.
Kdysi v obdobném případě povolali pytlici také záchranku, neboť lze bylo předpokládat, že došlo k úrazu hlavy. Jakože houkačka a tak. Dnes by volali i místní mediální zpravodajce. Aby to bylo se vší parádou.

Ivo Mádr řekl(a)...

"Nejsme bachaři", nejsme PČR, nejsme soudci, nejsme pokladníci, nejsme zdravotníci,.....a přesto se to po nás všechno požaduje.
"Příště nechť je povolána přímo inspekce." A mělo by se to i nějak synchronizovat, ČŠI určitě vytvoří metodický manuál jak to řešit. Současně musí přijet PČR, záchranka, ČŠI. Ideální by bylo, kdyby okamžitě přijel i státní zástupce, obhájce a soudce. A zapomněl jsem, ještě někdo z mediální sféry.

Okomentovat