25.3.19

11. 4.: Konference Učíme o globálních souvislostech

Organizace ARPOK zve na konferenci Učíme o globálních souvislostech, která je určena pedagogům, ředitelům a budoucím pedagogům. Letošním tématem je Udržitelný rozvoj v životě školy. Dopolední blok bude věnován třem řečníkům, kteří se zabývají ve své profesi tématu udržitelnosti. Hosty budou Doc. RNDr. Pavel Nováček, CSc. z Katedry rozvojových a environmentálních studií Univerzity Palackého, Mgr. Jitka Burianová z Ministerstva životního prostředí a Helena Škrdlíková ze studentské iniciativy Udržitelný Palacký.

Konference Učíme o globálních souvislostech V. na téma „Udržitelný rozvoj v životě školy“ se bude konat 11. dubna 2019 ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Bližší informace naleznete ZDE.

Přihlašování ZDE.

V odpoledním bloku se můžete těšit na workshop organizace ARPOK ve spolupráci se ZŠ a MŠ Leoše Janáčka, Hukvaldy na téma žákovské projekty—příklad dobré praxe „Plýtvání potravinami“. Dva workshopy zaměřené na gender a klimatickou změnu budou pod vedením pedagogů podílejících se na vytváření nových metodických materiáleů do předmětů matematika, občanská výuka a český jazyk, v rámci kterých budete společně hledat mezipředmětové vazby i s dalšími předměty. Poslední workshop „Jak žít bez odpadu“ bude pod taktovkou Czech Zero Waste a Masarykovo gymnázium Příbor.

Pro účastníky je zajištěno občerstvení a obdrží metodické materiály pro výuku globálních témat na škole. Účast na konferenci je ZDARMA. Účastníci obdrží certifikát o absolvování od instituce akreditované MŠMT.

V případě dotazů kontaktujte Dominiku Scholzovou na dominika.scholzova@arpok.cz

1 komentář:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Především jde o udržitelný rozvoj neziskovek.

Okomentovat