28.2.19

Týden otevřeného vzdělávání nabízí noc v soudních budovách i příležitost vytvářet na Wikipedii hesla o významných ženách

V prvním březnovém týdnu proběhne osmý ročník Týdne otevřeného vzdělávání. Jeho cílem je rozvíjet kulturu sdílení mezi učiteli a vzdělavateli a podpořit tvorbu otevřených vzdělávacích zdrojů. V Česku se do této akce letos zapojí například Západočeská univerzita s ukázkou trendů v digitálním vzdělávání, nezisková organizace zabývající se inovacemi ve vzdělávání Nugis Finem spolu s Nejvyšším správním soudem, Nejvyšším soudem a brněnskou právnickou fakultou. Wikipedie spojí Týden otevřeného vzdělávání s Mezinárodním dnem žen. Týden otevřeného vzdělávání se koná po celém světě od roku 2012.

Od pondělí 4. března do pátku 8. března se celosvětově pořádá osmý ročník Týdne otevřeného vzdělávání. Ten má upozornit na přínosy kultury sdílení mezi vzdělavateli a podpořit rozvoj otevřených vzdělávacích zdrojů (angl. Open Educational Resources – OER). Otevřené vzdělávací zdroje jsou materiály, které jsou volně dostupné a autorské právo umožňuje jejich úpravu a následné šíření. Vzdělávací off-line i on-line akce jsou otevřené všem a zdarma.

Seznam mezinárodních akcí v Týdnu otevřeného vzdělávání.

Zde najdete výčet některých akcí v ČR:

5. března
Západočeská univerzita, Plzeň

Trendy v digitálním vzdělávání na vysokých školách - vystoupení odborníků z různých vysokých škol a závěrečná panelové diskuse.

6. března
EduFórum

30. EduFórum: Učíme (se) v digitálním světě – představení projektů (Khanova škola, Techambition, SlidesLive, Centrum pro talentovanou mládež a DigiKoalice), diskuse a networking.

Nugis Finem

Noc práva - večer a noc plné přednášek, divadelních představení, promítání a exkurzí na téma právo. Ve spolupráci s Nejvyšším správním soudem, Nejvyšším soudem a Právnickou fakultou Masarykovy univerzity.

Metodický portál RVP.CZ

Rozvoj informatického myšlení s využitím robotických hraček - webinář s praktickými příklady rozvíjení informatického myšlení v mateřské škole a na 1. stupni ZŠ.

8. března
Wikimedia ČR

WikiGap 2019 Praha – vytváření hesel o významných ženách.

8. - 10. března
Prachatické muzeum

Editace hesel na téma Prachatice a jejich okolí

„Letošní nabídka je pestrá. Nabízí živé vystoupení, jako je Noc práva či EduFórum, kde je možné se během krátké chvíle seznámit s inovativními a na technologie zaměřenými projekty ve vzdělávání. Nebo je možné se seznámit s tvorbu otevřeného zdroje u Wikipedie. Těší nás, že v České Republice můžeme poukázat na tolik inspirativních příkladů, jak otevřenost může podporovat kvalitní vzdělávání,“ říká Tamara Kováčová, která má v EDUinu na starosti projekt Otevřené vzdělávání.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

příležitost vytvářet na Wikipedii hesla o významných ženách

A co na to džendrologové?

Okomentovat