12.2.19

Miroslava Šebestová: Tátové z Chomutova spustili hru, která děti vytáhne ven

Děsil je pohled na děti hypnotizované mobily a monitory počítačů i zkušenost s dospívajícími, kteří jsou pohodlní, aby ušli pět kilometrů. Proto se dalo pár tátů z Chomutova dohromady a vymyslelo hru, v níž mohou školáci poměřovat své zážitky. Jejich úsilí zaštiťuje nezisková organizace Life is skill.

Z článku v Chomutovský.Deník.cz vybíráme:

Princip je jednoduchý. Každý soutěžící od 6 do 18 let se může zaregistrovat na stránkách Life is skill, stáhnout si do mobilu aplikaci a zapnout v ní funkci pro snímání NFC čipů. Ty členové společnosti umístili na zámcích, ve věžích a dalších turistických místech, jsou také v domech dětí a mládeže, kam děti chodí na klavír, flétnu a další kroužky, či v Rocknet aréně, kde mají malí hokejisté tréninky. Všechny jsou na Chomutovsku, jen jeden je ve věži Horního Hradu nedaleko Stráže nad Ohří. Seznam všech míst je na webu Life is skill.

Je na dětech a jejich rodičích, aby se hra neproměnila v prostou honbu za body, ale šlo i o prožitek. „Snažili jsme se na to také myslet a schválně čipy umístili tak, aby si je soutěžící museli zasloužit. Jeden je například v jirkovské městské věži, další ve věži kláštereckého zámku, aby si k němu museli vyšlápnout schody. Další jsem dal do altánku křimovské přehrady, kam se dostanete jen pěšky nebo na kole,“ přiblížil ředitel.


Žádné komentáře:

Okomentovat