24.2.19

Martin Bláha: Co bude potřeba umět v práci, když to základní zvládne umělá inteligence? Microsoft odhalil nezbytné schopnosti zaměstnanců budoucnosti

Umělá inteligence nepochybně změní složení pracovní síly, píše server CNBC. Čtyři z pěti největších firem v Asijsko-pacifickém regionu věří, že tato technologie v horizontu tří let zásadně změní fungování jejich firmy, tvrdí poslední studie od Microsoftu.


Z článku v iHNed.cz vybíráme:

Ředitel pro digitalizaci firmy Sembcorp Matthew Friedman, který se zúčastnil představení studie, s tímto tvrzení souhlasí. Říká, že když nabírá nové zaměstnance, tak sleduje hlavně jejich schopnost kreativity a týmové práce. "Kreativita je naprostý základ," říká. "Když k nám někdo přijde na pohovor, pozorujeme, jaká kreativní řešení k problémům je schopný najít, jak problémy řeší a jak zvládá řešit problémy s ostatními," vysvětluje. "Jak dobře dokáží spojit tým a držet ho dohromady je také důležité," dodává.2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Microsoft odhalil nezbytné schopnosti zaměstnanců budoucnosti

Pan Majkrosoft v potu tváře odhalil to, co platí tak nějak od jaktěživa.
Pokud "do roku 2021 bude v Asijsko-pacifickém regionu nadbytek lidí s tradičními kognitivními a manuálními schopnostmi" má české stavebnictví problém vyřešen. Tedy pokud se najde dvě stě tisíc tamních manuálně schopných lidí, kteří by se nechali na českých stavbách zaměstnat.
Ale jinak lze i nadále setrvávat v klidu a pokoji. Než umělá inteligence bude schopna modelovat chování zdejších odborníků na vzdělání, konzultantů, auditorů, analytiků a vůbec trumpet, truhlíků a trdel obecně, uplyne ještě mnoho času. Pytlici jsou přesvědčeni, že k tak vysoké úrovni modelování myšlenkových procesů nedospěje umělá inteligence ani v hodně daleké budoucnosti.

Eva Adamová řekl(a)...

Podmínka pro budoucnost nutná, i když ne postařující, bude do té práce docházet či v případě práce z domu se k ní přinutit. A jak to pozoruji, tak to vypadá, že v našem školství nejsme schopni studenty a už ani žáky základních škol naučit už ani to.

Okomentovat