28.2.19

Kateřina Perknerová: Stovky středoškoláků obcházejí krach u maturity. Zákon to umožňuje

Neudělali maturitu. Poprvé ani podruhé. Hrozí jim, že ji v pětileté lhůtě nesloží ani napotřetí. A tak se znovu přihlásí na stejnou nebo jinou střední školu. Podle odhadů je podobných repetentů několik set, ale přesná čísla neexistují.


Z článku v Deník.cz vybíráme:

Podobná praxe není mezi odbornou veřejností vítána. „Osobně bych se zdráhal přijmout někoho, kdo propadl na jiné škole především z odborných předmětů. U nás by neměl šanci uspět. A nevzal bych ani žadatele, který měl třeba z českého jazyka čtyřky. U něj totiž hrozí, že opět pohoří,“ řekl Deníku Jiří Zajíček, ředitel Masarykovy střední školy chemické v Praze 1 a zároveň předseda Unie školských asociací ČR.

„Problému s žáky maturitních oborů, kteří opakovaně nesloží maturitní zkoušku a následně jsou znovu přijati do stejného, nebo obdobného oboru vzdělání, si je Česká školní inspekce vědoma a průběžně na něj upozorňuje,“ sdělil její náměstek Ondřej Andrys. Připomíná, že existuje poměrně velké množství středních škol, které přijímají k maturitnímu studiu prakticky všechny žáky. „Často vůbec neověřují jejich vstupní znalosti ani potenciál k maturitnímu studiu, během něj nedokážou tyto handicapy žákům kompenzovat a mnohdy se o to ani nesnaží,“ nešetří kritikou Andrys.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

obcházejí krach u maturity. Zákon to umožňuje.

No, a pak že musí doživotně na pracák. A přitom stačí jen obejít zákon. Běžná věc...

Okomentovat