8.2.19

Josef Kopecký: Velkorysý plán plošných obědů ve škole zdarma vládní koalice odpískala

Vládní strany ANO a ČSSD se dohodly, že nakonec nebudou ve větší míře zdarma obědy ve škole. Místo toho se dohodly, že pro příští rok bude na 100 milionů korun navýšen již existující dotační program pro nejpotřebnější žáky. Po koaličním jednání to oznámily ministryně financí Alena Schillerová a místopředsedkyně klubu poslanců ČSSD Kateřina Valachová.
Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Ministryně financí Alena Schillerová a premiér Babiš přišli s tím, že se bude muset razantně šetřit, navrhli propuštění deseti procent státních zaměstnanců s výjimkou učitelů a lidí v ozbrojených složkách a v pátek na koaličním jednání ministryně požádala, aby jednotlivé resorty samy přišly s tím, kde se dají peníze ušetřit. Znovu potvrdila, že počítá s vyšším zdaněním alkoholu i tabákových výrobků.

„Připraví všichni kolegové co nejefektivnější návrhy na racionalizaci výdajů v rámci jednotlivých kapitol,“ řekla Schillerová. Koalice o úsporách navržených jednotlivými ministry bude znovu jednat na začátku března.

7 komentářů:

V. řekl(a)...

Zpráva z tisku:
"Zrušíme dva tisíce černých duší a ušetříme 3,4 miliardy korun." Alena Schillerová (ANO).

3 400 000 000 : 2 000 = 1 700 000
1 700 000 : 12 = cca 141 500.

Znamená to snad, že průměrný měsíční plat černých duší, jejichž práci (?!) a hlavně "ušetřený plat" přebírají ostatní vládní zaměstnanci, činí 141 500 Kč měsíčně? I kdyby to bylo včetně odvodů na zdr. a soc. pojištění, tak se mi z toho udělalo nevolno.
Jen doufám, že jsem někde udělal ve výpočtech chybu.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Nenaplňuje přerozdělování platu těch černých duší skutkovou podstatu krádeže či zpronevěry? Nebo jak se říká tomu, když si někdo přivlastní něco, co mu nenáleží?

Nicka Pytlik řekl(a)...

plán plošných obědů ve škole zdarma vládní koalice odpískala

A nešlo by zachovat ty obědy zdarma alespoň pro učitele?
Vždyť to veleslavné přidání na platu nepokryje ani aktuální nárůst cen.

P. Vršecký řekl(a)...

Tady je chyba už v nadpisu. Ten plán nebyl velkorysý, nýbrž dememntně - socialistický. Nebo socialisticko - dementní?

Zdeněk Nutz řekl(a)...

A ty socky se tak těšili jak budou své děti posílat s rendlíčkama pro zadarmový oběd...…. (a né že to cestou sežereš!!!). Docela krutý co?

Pepa řekl(a)...

Těch 10 procent státních zaměstnanců půjde učit? To jsem asi přehnal... Spíš se vrhnou na konzultace a poradenské aktivity... Jestli by nebylo levnější je nechat tam, kde jsou, možná by nadělali menší škodu.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Z obědů vycouvala rychle inkluzivní exministryně.
Tak hlavně, že o ní bylo opět exkluzivně slyšet.

Okomentovat