15.2.19

Jiří Hlavenka: Nemůžu přestat psát o českém vzdělávání.

Jiří Hlavenka komentuje na sociální síti Facebook ukázkový test z českého jazyka: Níže je otázka z přijímacích testů na střední školy, a to z češtiny. Ne na vysokou, není to fakt otázka z předmětu novodobé historie na Fakultě sociálních studií. Žáčci z devítky musí vědět, co znamená "zkratkové slovo ČEDOK".
Poznámka redakce: Podle všeho je otázka z placeného přípravného kurzu Lidových novin.


8 komentářů:

Josef Soukal řekl(a)...

Ukázka je ze ˇšmejdovských", nikoli cermatích testů. Aneb
Nemůžu přestat psát o českém vzdělávání bez zkreslování.

K chybovosti v testech: Nepočítaje-li "čas růže přináší", pak od r. 2013 byla jako chybná v češtinářských testech uznána jediná chyba (v mat. testu 2013), a to ještě tuším s odůvodněním, že pro žáky bylo obtížné identifikovat chybný tvar "zajmuli".
https://www.ascestinaru.cz/kvuli-jedine-chybe-se-spustila-lavina-pritom-testy-pripravene-cermatem-nemaji-rovnocennou-nahradu/

Josef Soukal řekl(a)...

... jediná úloha...

krtek řekl(a)...

Už i tady? Jako ukázka "serióznosti" pánů Hlavenky a Münicha? To snad ne! Já myslím, že tyhle výkřiky do tmy snad není nutné přebírat.

Jiri Janecek řekl(a)...

Já myslím, že to je přebráno spíš jako ukázka manipulace a hen té fejkňůs argumentace některými aktivisty/politiky...

Ono podívat se do té diskuze je asi lepší, než si přečíst pět dobrých traktátů, které skvěle analyzují problémy škol nebo navrhují a racionálně vyargumentovávájí nějaká opatření. Včera tam byl - kromě upozornění pana Soukala a pana Wagnera - ještě jeden příspěvek v tomto duchu. Do toho hýkání stáda oslů...

Josef Soukal řekl(a)...

Pro zajímavost: Jiří Hlavenka přispíval komentáři již k původnímu postu DM, mj. takto:

"(Komentář jiného autora): S tím Čedokem mě to dostalo. Kdo takové otázky vytváří? Vloni synovi pomáhala učitelka s přípravou na přijímačky z matematiky. Přímo studovala matematiku, aby ji mohla učit. A i ona měla potíže s příkladem pro sedmaky. Jak je to možné?

· Odpovědět
Jiri Hlavenka Já si představuju že to je nějaká stará bába v Cermatu, která studovala VUML, kupovala hadry v Drutěvě a Mosilaně, pracovala na OPBH a platila příspěvky ROH. Její svět."

O kousek níže v diskusi (a pak na ještě opakovaně) se ovšem probírá skutečnost, že testy jsou z placeného kurzu LN, nijak nesouvisí s produkcí Cermatu. Přesto J. Hlavenka o pár dní později svoje výhrady recykluje; nereaguje - stejně jako DM - ani na přímé upozornění V. Votruby, že posty jsou neseriozní.

Pepouš řekl(a)...

Ale pane Soukale, Jiří Hlavenka přeci reagoval - "OK, beru." Myslím, že tím dal jasně najevo, že chtěl toho psa bít a našel si hůl.

O samotné úrovni tohoto pána svědčí i jeho další komentáře. Jeden takový i pod původním postem DM. Nevím, jak takovéto výkřiky mohou prospět k diskuzi o podobě vzdělávání. Ale je jasné, že jakoukoli konstruktivní debatu musí utnout hned na samotném začátku. Pan Hlavenka prostě nemůže přestat psát o českém vzdělávání ...

Jiri Hlavenka Jsme dva, kteří to vůbec nepochopili. Ono se to ani pochopit nedá. CERMAT je potřeba vypálit do základů, počurat a posolit. Hrobaři českého vzdělávání.

Simona řekl(a)...

Manipulator Hlavenka hleda temata a prislo mu dobre si delat zarezy kopanim do Cermatu, kdyz to dela Plaga a EDUin a dalsi.
O etice jeho argumentací netreba pochybovat. Úcelovka a kampáň, low level žurnalistika.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

"Jiří Hlavenka: Nemůžu přestat psát o českém vzdělávání."

doporučuji
https://cestaprirody.cz/www/category/odvykaci_kura_odvykani/

Okomentovat