10.2.19

Dominika Janochová: Za doučování na přijímačky dají rodiče tisíce. Konkurence je veliká

Přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia čekají žáky za více než čtyři měsíce, už teď se ale většina z nich na ně chystá ve velkém. Přípravné kurzy praskají ve švech a velký zájem o doučování hlásí i soukromí lektoři. Za doučování svých ratolestí dají rodiče tisíce korun.
Z článku na TN.Nova.cz vybíráme:

Víkendový kurz češtiny se skládá z dvaceti pětačtyřicetiminutových lekcí a rodiče Tobiáše vyšel na tři tisíce korun. "Chtěl jsem, aby byl můj syn co nejlépe připraven ke studiu na víceleté gymnázium," vysvětluje tatínek Pavel Kučera.

Doučování se stalo poslední dobou výnosným byznysem, a to především potom, co byly zavedeny jednotné přijímací zkoušky. "Do našich přípravných kurzů chodí děti, které se chtějí připravit na jednotné přijímací zkoušky na gymnázia, ať už na osmiletá, nebo čtyřletá, protože ta příprava je skutečně důležitá a je náročná," sdělila doučovatelka.(...)

Celkově se v minulém roce přihlásilo na víceletá gymnázia na 40 580 žáků, z toho jich bylo přijato 14 680. Letošní rok je, co se do počtu deváťáků týče, ještě silnější. Na střední školy se jich bude podle odhadů hlásit skoro osmdesát tisíc.
1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Za doučování na přijímačky dají rodiče tisíce.

A proč se dítka neučí ve škole? Mají na to nemálo let!

Okomentovat