2.2.19

14. 2.: Diskuze k povinnému předškolnímu vzdělávání

Chcete vědět, co nám ukazují dosavadní analýzy dopadů zavedení povinného předškolního vzdělávání? Co se v praxi osvědčuje při snaze zvýšit a udržet docházku dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí do mateřských škol? Přijďte na Diskuzi k povinnému předškolnímu vzdělávání. Na akci budou představeny dosavadní výzkumy a data ukazující dopady zavedení povinného předškolního vzdělávání (Česká školní inspekce a Člověk v tísni). Prezentovány budou také projekty Nadace OSF v mateřských školách v Ostravě, které byly zaměřeny na zvýšení a udržení docházky dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí do mateřských škol. Po prezentaci výzkumů a projektů zde bude prostor pro diskuzi nad tím, jaké kroky je potřeba podniknout, aby zavedené opatření povinného předškolního vzdělávání dostálo jednomu ze svých záměrů, a to zvýšit účast dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí na předškolním vzdělávání.

Na diskuzi vystoupí:

  • Jaroslav Faltýn (ředitel odboru předškolního, základního, základního uměleckého a speciálního vzdělávání, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy)
  • Ondřej Andrys (náměstek ústředního školního inspektora, Česká školní inspekce)
  • Zuzana Ramajzlová (vedoucí programů sociální integrace, Člověk v tísni o. p. s.)
  • Marie Palečková (koordinátorka programu Vzdělávání dětí a mladých lidí, Nadace OSF)

Kde: Impact Hub Praha, Drtinova 10, 15000 Praha

Kdy: čtvrtek 14. února 2019 v 14:00 až 16:30

Moderuje: Lucie Plešková

Registrace probíhá do 11. února (včetně).

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

jaké kroky je potřeba podniknout, aby zavedené opatření povinného předškolního vzdělávání dostálo jednomu ze svých záměrů, a to zvýšit účast dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí na předškolním vzdělávání.

A ono to již zavedené opatření tomuto záměru doposut nedostojívá?
To jsou pytlikům věci... Tak hlavně, že se konečně už podaří vytvořit dostatek prostoru pro klíčovou diskusi o opatřeních. Jakože prča?
A co na to vzdělávací kutilové?

Nicka Pytlik řekl(a)...

d

Okomentovat