30.1.19

Petra Procházková: Armáda chce dostat obranu státu do škol. Učí kantory a pořádá branné dny

Krajské vojenské velitelství ve Zlíně školí učitele základních a středních škol v otázkách obrany státu. Zároveň se hledá způsob, jak ji začlenit do běžné výuky.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Vojáci jezdí do škol, které je pozvou. Vždy to přitom musí být ve velkém časovém předstihu.

„Nestihli jsme se přihlásit do konce září, takže pro tento školní rok už nemáme šanci,“ řekla Grůzová. Konec září je přitom pro školy šibeniční termín.

Ani tam, kde branný den přece jen stačili zajistit, ještě nemají vyhráno. Musí pro něj vyčlenit čas z výuky. I to je pro školu komplikované. Přesto mají vojáci už nyní plný kalendář. K praktickým ukázkám potřebují jen tělocvičnu, všechno ostatní přivezou s sebou: zbraně, uniformy, chemické masky.

„Děti reagují velmi vstřícně. Někdy říkají, že to znají z počítačových her, ale v reálu je to něco úplně jiného,“ usmívá se Hejsek.

Vozí s sebou i laserovou střelnici s maketou samopalu, žáci si tak mohou vyzkoušet střelbu na cíl.

Jejich program je postavený tak, aby zaujal hlavně žáky na druhém stupni základních škol a středoškoláky. A navazuje právě na teoretické znalosti, které mají děti znát ze školy.

1 komentář:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

A zase budou nábory do vojenských škol? Chlouba nástěnek a odměna učiteli? To už to bylo. A že reagují děti vstřícně na střílečky je argument pro blbce. Dříve jsme říkali zelené mozky.

Okomentovat