29.1.19

Ondřej Koutník: Pod ministrem Plagou se kývá židle. Nahradit by jej mohl Vokřál

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga má namále. Ve vládním týmu by jej mohl nahradit brněnský exprimátor a místopředseda ANO Petr Vokřál. Důvodem změny na ministerském postu mají být názorové střety ohledně financování sportu, ale třeba také Plagova nedostatečná komunikace.


Z článku na webu Česká pozice vybíráme:

Plaga některými svými kroky otřásl školským prostředím. Nejvýrazněji asi v souvislosti se státními maturitami. První taková rána přišla v květnu loňského roku. Kvůli chybám v zadání státních maturit a v jednotných přijímacích zkouškách odvolal Jiřího Zíku, ředitele Cermatu – společnosti, která maturitní testy zajišťuje. Souběžně ministr začal řešit celkovou změnu zkoušky z dospělosti. Nejraději by zrušil písemnou část maturit, například slohovou práci z českého jazyka. „Přemýšlím, proč by měla být vyhodnocována centrálně. Chci znát odpověď na to, jestli toto ‚bojové cvičení‘ a náklady s ním spojené mají smysl,“ uvedl Plaga loni v rozhovoru pro LN.

Z čeho tedy budou studenti maturovat, chce Plaga řešit letos. Alespoň to avizoval na vánočním setkání s novináři. Ředitelé škol by však chtěli slyšet přesnější informace, jak bude státní maturitní zkouška vypadat. „Pan ministr po maturitních zkouškách v roce 2018 slíbil, že se vyjádří na podzim, bohužel však stále nevíme, jaké změny u maturit zamýšlí a zda vůbec nějaké,“ řekla LN Renata Schejbalová, předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií.

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Předseda vlády: "Hele, měl by se asi odvolat ministr školství. Psali to v novinách..."

Simona CARCY řekl(a)...

Kýve, ale málo.

Unknown řekl(a)...

Psali to v novinách, které si pan premiér už koupil, nebo v novinách, které si ještě nestačil koupit? V tom je totiž dost propastný rozdíl. Informaci, zveřejněnou v deníku první kategorie, lze chápat jako avízo. Informace, zveřejněná v deníku druhé kategorie, je kachna, dohad, toužebné přání, špekulácia, fake news, provokácia, kompro a poplašná zpráva, ktorú píšu novináry jako Slonková a Kubík. To, něch si všetci zapametajú ...

Okomentovat