3.1.19

Michaela Endrštová: Plaga osekal obědy zdarma pro děti. Dostanou je jen ty, na něž rodiče berou přídavky

Hnutí ANO uskromnilo své původní plány na obědy zdarma pro děti v mateřských i základních školách. Podle ministra školství Roberta Plagy by na ně měly mít nárok pouze děti, na které rodiče od státu pobírají příspěvek. Nově by tak na ně dosáhlo přibližně 170 tisíc dětí. Návrh projedná příští týden vláda.

Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

"Připravil jsem návrh změny školského zákona, který lépe cílí na potřebné děti v mateřských a základních školách. Obědy zdarma budou poskytovány rodičům dětí, kterým náleží přídavek na dítě," sdělil Plaga (ANO).

Jedná se tedy o děti, jejichž rodina nedosahuje příjmů ve výši alespoň 2,7násobku životního minima. Těmto rodinám vyplácí stát každý měsíc příspěvek na dítě ve výši až tisíc korun - záleží na věku dítěte.

Plaga již návrh předložil vládě, která se jím bude zabývat 7. ledna. Pokud ho politici schválí, bude platit od 1. ledna příštího roku. Obědy by měly státní rozpočet vyjít na 1,7 miliardy korun. Kdyby měly mít nárok na obědy zdarma všechny děti, hovořilo se o zhruba šesti miliardách.

"Návrh je diskutovaný s panem premiérem a vychází z jeho myšlenky lepšího zacílení na děti, které obědy zdarma potřebují," podotkl Plaga.






Žádné komentáře:

Okomentovat