21.1.19

Jana Pavlíčková: Školy si nepřipouštějí šikanu, budou proti ní bojovat herci i youtubeři

Liberecká radnice chce zamezit šikaně na základních školách. Pro učitele chystá školení, zapojit chce i známé youtubery.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Troufám si říct, že to číslo je ještě vyšší. I v Liberci máme základní školy, které v kolonce šikana vykazují nulu. Jsem na rozpacích, zda jim věřit. Stále jsou totiž ještě školy, které se bojí tyto problémy přiznat, aby nepřišly před veřejností o svoji image. Pro mě má ale větší cenu škola, která šikanu řeší a nezametá pod koberec,“ řekl náměstek primátora pro školství Ivan Langr.

Právě bagatelizování problémů hraničících s šikanou může vést až k tragickým koncům. V Liberci teď proto vzniká projekt Princezna Julie. Jméno odkazuje na třináctiletou školačku jedné základní školy v Liberci, která se kvůli psychickým problémům před čtyřmi lety oběsila.

„Ukázalo se, že jednou z příčin byla i šikana ze strany spolužáků. Nechceme, aby k něčemu podobnému ještě někdy došlo. Připravujeme proto ve spolupráci se sdružením Advaita sérii školení pro třídní učitele, výchovné poradce a preventisty ze všech základních škol v Liberci, aby uměli příznaky šikany rozpoznat a včas ji řešili ještě v zárodku. Také vznikne jakási příručka, kde budou na příkladech z praxe od pracovníků sociální ochrany dětí, České školní inspekce a dalších odborníků rady, jak se v daných případech chovat a co nepodceňovat,“ uvedl Langr.

6 komentářů:

Vladimír Stanzel řekl(a)...

Jo jo, učitelé jistě nikdy nebyli na školení o sociálně patologických jevech, to je jasné. A vůbec - v Liberci naznačili možné řešení nedostatku některých učitelů - už se těším na akci "youtubeři do škol".

Jirka řekl(a)...

To jsem rád, že se mne konečně někdo zastane. Někdy je mi z té primadonizace nebo zanedbanosti některých dětí až do pláče, ale před třídou nesmím projevit žádné city. "Slaboch" neobstojí. Podle některých rodičů musí být učitel za všech okolností profesionálem, aby jejich holátka zvládl. Něco jako hlídací pes bez zubů a drápů.

poste.restante řekl(a)...

Školy musí zatloukat a zatloukat. Zahrávat do autu a hledat "interní řešení", pod kobercem.
Kdo dá své dítko na školu, kde mají šikanu?

A když už je průšvih tak velký, že ututlat nejde, kdo se zastane učitele a školy?

Nicka Pytlik řekl(a)...

kdo se zastane učitele a školy?

Inspektor a inspekce, přecééé!

Nicka Pytlik řekl(a)...

budou proti ní bojovat herci i youtubeři

A nemohli by ony celebrity při té příležitosti zabojovat ještě i ZA povinnou maturitu z matematiky? Jakože vícero much jednou pumelicí...

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

"Něco jako hlídací pes bez zubů a drápů."

Tak je ještě můžete očůrat...

Okomentovat