2.1.19

Elixír do škol: Regionální a létající centra

Regionální a létající centra jsou místem setkávání, kolegiálního sdílení a vzájemné podpory pro učitele napříč stupni vzdělávání a předměty. Již pátým rokem fungují pro (ne)fyzikáře na základních a středních školách. Po celém Česku dnes funguje 22 regionálních a 12 létajících center pro učitele fyziky a 2 centra pro učitele digitálních technologií a informatiky. Jde o prostor, kde se scházejí učitelé v regionech a pod vedením zkušeného kantora sdílejí své zkušenosti, nápady a inspirují se navzájem.
Účast je dobrovolná, zadarmo a přijít může kdokoliv, kdo má zájem se něco nového naučit nebo předat osobní zkušenost. Podrobnosti naleznete na webu Elixír do škol.

V květnu 2018 bylo otevřeno první DIGI centrum Elixíru do škol v Liberci, 25. září 2018 v Praze a v listopadu v Brně. Centra fungují na stejných principech jako centra fyzikální - je to prostor pro setkávání, sdílení, nápady a inspiraci pro využití digitálních technologií ve výuce.

Reportáž z 5. ročníku celorepublikové Konference Elixír do škol 2018:

6 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...

No, obsah te stranky nic moc…

---
"Podporujeme takové učitele, kteří mají chuť učit jinak, poutavou formou, tak aby děti učení bavilo a více se skutečně naučily. Takové kantory, kteří se sami chtějí učit a vzájemně sdílet zkušenosti s dalšími kolegy."

Jako ze normalne je nepoutavou formou?

Eva Adamová řekl(a)...

Čumím jak puk, ve Zlínském kraji jsou dvě centra a existuje to už pět let a ke mě se zatím nic nedoneslo?

Jana Karvaiová řekl(a)...

No, když se tak zamyslím, nalítám se v práci i bez centra poměrně dost.Ještě, že nemusím lítat regionálně, to už by bylo moc.

Nicka Pytlik řekl(a)...

vytváříme podmínky pro smysluplnou výuku

Už tu máme mléko do škol a ovoce do škol. Takže i elexír patláma paprťála.
Tak třeba podmínky pro smysluplnou výuku si pytlici představují jako vhodný prostor, kvalitní vybavení a především dostatek času. To nejspíš projekt v popisu tvorby nemá.
A tak pytlici zabodli namátkou do webu projektu a narazili na jim už známé
'Jak potom může učitel efektivně vystupovat v roli autority vůči studentovi a žákovi, který toho ví více než samotný učitel?'
Hele, neměl by kouč Skalička také nějaká doporučení pro trenéra sprinterských nadějí, které běhají rychleji, než on?

Jirka řekl(a)...

No tak jasně, zřejmě slušnej oddíl. Vy naděláte. Mne spíš zajímá, kde je ten prďola, co tam rozdává ty rozumy. Vylezte, Skaličko, dostanete pár přes čuňu, když nevíte, že to co pomlouváte, je cíl každého dobrého učitele. Kéž by všichni mí žáci uměli co nejdřív víc než já. Ať se na to učitelské nebe pořádně připravím. Nakonec jim prozradím, že všechno najdou i na netu, bude jim to jen déle trvat, musí vědět kde a jak to najít a nakonec to stejně nabídnou malým šedým buňkám, které už si dávno mohly pochutnávat na duševní potravě. Ušetřený čas strávím s nějakým koučem, teď to letí. Právě přemýšlím, jestli mám nosit kšiltovku kšiltem postaru dopředu nebo raději moderně dozadu.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Což o to, nějaké vědomosti nebo dovednosti navrch nejsou problém. S tím si dokáže i v té dnešní překotně měnící se době poradit běžný učitel na kdejaké odborné škole, zvláště pak na moderně technologické.
A co když vyjde najevo, že žák má vyšší íkvé? A nebo, že je nedejbože hezčí?

Okomentovat