14.1.19

E-mail rozeslaný členům pracovních skupin NÚV k revizi RVP...

Tisková mluvčí NÚV Sabina Dračková rozeslala členům pracovních skupin Národního ústavu pro vzdělávání k revizi RVP upozornění, ze kterého vybíráme: "V souladu s již déle platným vnitřním předpisem, který Vám zasílám v příloze, Vás proto prosím, aby byly VEŠKERÉ výstupy konzultovány se mnou. Vždy, když budete komunikovat s jakýmkoli novinářem, musím o tom být informována. Samozřejmě jakékoli materiály či prosté odpovědi, které mají novináři dostat, je nutné se mnou konzultovat."


Zřejmě stále ještě platí Pokyny ředitelky Kanceláře ministryně školství, mládeže a tělovýchovy k zásadám komunikace s médii v rámci MŠMT, které před více než rokem tehdejší náměstek MŠMT Petr Pavlík na kulatém stolu SKAV a EDUin zapřel... Takhle se asi transparentní vzdělávací politiky nedočkáme.

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

velice si vážím Vaší práce pro NÚV. Mojí prací je, aby byla ta Vaše kvalitně prezentována a vždy se budu snažit, aby to bylo v co nejlepším možném světle.

K tomu je nutné, aby byla naše komunikace navenek sjednocená a srozumitelná. Informace je nutné předávat kompletně a uceleně. A od toho jsem tady.

V souladu s již déle platným vnitřním předpisem, který Vám zasílám v příloze, Vás proto prosím, aby byly VEŠKERÉ výstupy konzultovány se mnou. Vždy, když budete komunikovat s jakýmkoli novinářem, musím o tom být informována. Samozřejmě jakékoli materiály či prosté odpovědi, které mají novináři dostat, je nutné se mnou konzultovat.

Těm, kteří tak již činí, mockrát děkuji.

Pokud jste tedy od začátku prosince komunikovali s nějakým novinářem bez mého vědomí, prosím nyní alespoň o zpětné zaslání.

Toto platí i pro externí spolupracovníky NÚV, které tímto prosím, aby novináře vždy odkazovali na moji osobu.

Jde o osvědčený systém, který nám mimo jiné všem usnadní práci.

Děkuji Vám a těším se na další spolupráci

S. Dračková

2 komentáře:

mirek vaněk řekl(a)...

Nevidím na tom nic špatného. Skoro každý podnik, ba i škola, má tiskového mluvčího a ten chce konat dobře svou práci.
Navíc NUV je úřad, jako třeba policie ČR, státní zastupitelství apod. Viděli jste, že by se policista vyjadřoval do médií o práci policie ČR? Mluví šéfové a mluvčí.

Novináři se tomu diví? Pokud ano, kde žijí?

MŠMT je nadřízená organizace NUV. Ale nemyslím si, že by interní předpisy MŠMT(pokud existují) byly pro NUV závazné. Tak jako interní předpisy na krajském úřadě asi nezajímají učitele na střední škole v Dolních Kotěhůlkách, i když je krajský úřad zřizovatelem.

V. řekl(a)...

Samozřejmě ... prosté odpovědi, které mají novináři dostat, je nutné se mnou konzultovat.
Tak pokud má být odpověď moje, řeknu ji sám. Pokud ji musím konzultovat s někým jiným, ať přímo odpoví "ten někdo". Nebudu prezentovat názory vrchnosti svým jménem.

Okomentovat