4.1.19

Aktuálně.cz: Vzdělaní lidé utíkají. Okrajové oblasti Česka budou stárnout, chudnout a blbnout

Velmi podfinancovaný systém vzdělávání vysílá do života mladé lidi, aby neuspěli. Myslí si to Bohumil Kartous z obecně prospěšné společnosti EDUin. Kromě masivního přídělu peněz by vzdělávání podle Kartouse prospěla rychlá změna přijímacích zkoušek na střední školy a maturit. Důležitou součástí je i proces výběru ředitelů škol.
Video na Aktuálně.cz

7 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Okrajové oblasti Česka budou stárnout, chudnout a blbnout

To jsou věci, panečku!
Zdá se, že okrajové oblasti česka mají v té dnešní překotně měnící se době mnoho společných znaků s odborníky na vzdělání, konzultanty a auditory.

Josef Soukal řekl(a)...

Zásadní cestou ke zvýšení úrovně vzdělání je zjevně upuštění od všech prvků, které alespoň částečně umožňují vzdělanost hodnotit a měřit.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Je to tak!
Ke zvýšení úrovně vzdělání se dospěje snížením nároků na vzdělávání.
Krystalicky čistý příklad axiomu. To jest 'základní věty, která se přijímá a bez důkazu se považuje za pravdivou'.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Blbnout se dá i v Praze.

poste.restante řekl(a)...

Velmi podfinancovaný systém vzdělávání vysílá do života mladé lidi, aby neuspěli.
Čehož je pan Kartous a většina EDUINovců názornou ukázkou.

Eva Adamová řekl(a)...

A kde ty mladé lidi, kteří neuspěli Bob vidí? Nezaměstnanost je mizivá a mezi nezaměstnanými mnoho mladých lidí nenajdete, bo kdo z nich chce pracovat, tak pracuje, a kdo z nich chce studovat, tak studuje. A jestliže má Bob pocit, že všichni mohou pracovat na lukrativních postech, je to jen pocit naivního trouby, který kvůli samým kecům o školství, nevnímá realitu kolem sebe.

Ivo Mádr řekl(a)...

Tentokrát se pana Kartouse musím zastat, stačí si zajet kousek do Sudet a každý toto potvrdí. I takové Španělsko je toho názorným příkladem. Ono v těch Sudetech mnohdy není ani ta nekvalifikovaná práce. Mladí opravdu odcházejí a populace tam rychle stárne. Je to problém státu, protože již dávno měla proběhnout decentralizace a přenesení lukrativnějších zaměstnání do regionů. Viz. - Vylidňování okrajových krajů.

Okomentovat