22.12.18

Petra Kašpárková: Čím starší dítě, tím vyšší nároky na obědy. Do školní jídelny nechodí čtvrtina deváťáků

Čím starší děti, tím vyšší nároky na školní stravování. Zatímco mezi osmiletými žáky vynechává kvůli nespokojenosti s nabídkou oběd každý desátý, mezi patnáctiletými je to až čtvrtina. Šetření Českého statistického úřadu, do kterého se zapojilo více než 25 tisíc dětí, ukázalo i to, co děti nejraději jedí o Vánocích.


Z článku v Echo24.cz vybíráme:

Ačkoliv obliba školních obědů zejména u starších žáků významným způsobem klesá, vládní politici se před koncem roku předhánějí v tom, kdo navrhne obědy zdarma pro co největší množství školáků. Jídlo zdarma pro děti v posledních ročnících mateřských a na prvním stupni základních škol po vzoru Slovenska či Maďarska navrhuje premiér Andrej Babiš. S obdobným návrhem přišla i ČSSD, poslankyně Kateřina Valachová navrhuje, aby byly obědy zdarma po celou dobu docházky do mateřské školy.

S návrhem souhlasí i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). „Obědy zdarma je dlouhodobá priorita sociální demokracie. My jsme o tom v minulých letech jednali například v rámci koncepce rodinné politiky, kdy jsme toto opatření chtěli zavést,“ uvedla ministryně. „Všechny děti budou najedené, budou žít zdravě, budou mít zdravou stravu,“ dodala Jana Maláčová.2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Čím starší děti, tím vyšší nároky na školní stravování

Pokud se těmi vyššími nároky myslí teatrální ofrňování se nad kdečím, pak by pytlici rádi připomněli, že nejlepší kuchař je hlad.
Pokud má státní správa peněz nazbyt, nechť je pošle třeba do Jemenu. Telit se do objektivu u plného talíře, je-li zadek ve vatě, umí kdekdo.

Jirka řekl(a)...

Velectěný Pytliku, zase jste mi nasadil brouka do hlavy. Je výsledkem telení vždy tele?

Okomentovat