26.12.18

Michaela Endrštová: Průměrný plat učitelů by za tři roky mohl dosahovat 49 tisíc, navrhují odbory

Školské odbory se hned po Novém roce chystají požádat vládu, aby v roce 2020 opět zvedla platy učitelů o patnáct procent. Tedy o stejnou částku, o jakou se zvýší od ledna. Pokud by postupné navyšování pokračovalo podle jejich přání, učitelé by se v roce 2021 mohli dočkat průměrné mzdy ve výši až 49 tisíc. Je to o tři tisíce víc, než s kolika počítá vláda.

Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

Vláda se zavázala docílit toho, aby se platy učitelů a nepedagogů v roce 2021 dostaly minimálně na 150 procent průměrné mzdy učitelů z roku 2017. To znamená kolem 46 tisíc korun. Zda k tomuto růstu má dojít každoročním navyšováním platů, už ale vládní prohlášení neuvádí.

"Vládní prohlášení slibuje 46 tisíc v roce 2021. V době, kdy se ekonomika vyvíjí dobře, není důvod nechávat velké přidání peněz na poslední volební rok. Chceme, aby přidávání bylo kontinuální," sdělila Aktuálně.cz místopředsedkyně odborů Markéta Seidlová.6 komentářů:

Radek Sárközi řekl(a)...

15 let odbory marně usilují o 130 % průměrné mzdy pro učitele. Rozpor mezi slovy a činy je u vedení ČMOS PŠ propastný...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Odbory navrhnou, aby se uskutečnilo to, co vláda slíbila. Statečné.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

15 let odbory marně usilují o 130 % průměrné mzdy pro učitele.

Marnost vidím, ale to usilování ne a ne.

Vít Tomis řekl(a)...

místopředsedkyně odborů
Takze odbory maji alespon dva cleny. Krome predsedy i mistopredsedu. Hm, to je vic, nez jsem predpokladal.

Radek Sárközi řekl(a)...

Tak tvrdí, že o to usilují...

Nicka Pytlik řekl(a)...

To věčné a zcela zbytečné držení se při zdi pytliky vyloženě ubíjí.
V dnešní překotně měnící se době je namístě postavit se k věci čelem. Nejpozději do dvou let, je nutno přijít s úvahou, že koncem roku 2038 by měl průměrný plat učitele činit nejméně 4000 % průměrného platu z roku 1978.
Podstatné je, aby to byla obden hlavní informace večerního zpravodajství alespoň na osmi televizních kanálech ruku v ruce s grafem snižující vzdělanosti národa. To aby si bystré obyvatelstvo stačilo zvyknout.

Okomentovat