14.12.18

Margit Slimáková: Školní obědy: nízká kvalita za nulovou cenu?

Ministerstvo školství právě řeší nápad na zavedení bezplatných obědů, případně i svačin pro školáky. Náklady by na sebe převzal stát. Problémem je, že u státních zakázek se požaduje nízká cena, a tak hrozí vykrmování dětí tím nejlevnějším jídlem. Zároveň není dostatečně oceněna práce zaměstnanců školních jídelen a v jídelnách se běžně vyhazují hromady jídel.

Z článku na Aktuálně.cz vybíráme:

Kdo může vydělat na obědech zdarma?
Otázkou je, jestli se nápad, který má na první pohled relativně malou šanci na odsouhlasení ve vládě (už kvůli zvýšení výdajů z rozpočtu), nakonec nepodaří prohlasovat, protože by zajistil dlouhodobý odběr potravin největším výrobcům a dodavatelům. Diskutovaná úprava by mohla opět vyšachovat malé lokální pekaře, řezníky a farmáře, o které aktuálně roste zájem jak ze strany jednotlivců, tak i pokrokových škol.

Zkušenosti ze zahraničí
V některých zemích stát poskytuje školní obědy, ale současně nastavil pravidla pro podporu lokální a bio produkce. Vzorovým příkladem je třeba švédské Malmö, které se v rámci snižování emisí ambiciózně zavázalo k tomu, že do roku 2020 bude všechno jídlo financované z veřejných peněz (tedy i školní obědy) pocházet právě z ekologického zemědělství.
Pokud ministerstvo v souvislosti s bezplatnými obědy moudře zavede také podporu přednostních nákupů lokálních sezónních a nejlépe organických potravin, ráda mu zatleskám a výše uvedené obavy hodím za hlavu.


Žádné komentáře:

Okomentovat