14.12.18

E-kniha pro vás: Místní akční plány rozvoje vzdělávání (Pojďme se bavit o vzdělávání na regionální úrovni)

Řídící orgán OP VVV zveřejnil dne 13. prosince 2018 publikaci OP VVV – Místní akční plány rozvoje vzdělávání (Pojďme se bavit o vzdělávání na regionální úrovni). Tato brožura představuje projekty MAP, jejichž cílem je podpořit vedení a plánování vzdělávání v co nejmenších územních jednotkách, z pohledu Řídicího orgánu OP VVV i z pohledu řady relevantních aktérů.

4 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Proboha, kdo do toho trochu vidí, musí smát až se za břicho popadá. Projekty MAP v mnoha MAS slouží jen a jen k tomu, aby se zaplatili jejich projektoví manažeři, kteří jsou školám platní jako mrtvému kabát. Ti z naší MAS se na naší škole a školách v okolí objeví dvakrát do roka, aby vyplnili jakési tabulky, kterými prokazují svou činnost, a nejsou schopni ředitelům poradit ani s těmi přitroublými šablonami, natožpak, aby jim byli schopni pomoci s náročnějšími projekty, protože o fungování škol ví naprosé kulové.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Úkol zní jasně:
Evropské peníze dostat jakýmkoli uchopitelným způsobem do oběhu v čr.

Eva Adamová řekl(a)...

Jenže tento způsob je nejenom neuchopitelný, ale také nepochopitelný. To opravdu nemáme nahoře nějaké kreativce, kteří by byli schopni vymyslet jakýkoliv jiný způsob, jak dostat peníze do škol tak, aby tam k něčemu byly?

To, co tam předvádějí v právě probíhajícím programovém období, je totiž naprostá katastrofa. KAP a MAP naprosto k ničemu. Např. stěžejní věcí v našem KAP je vytvoření jakýchsi metodických kabinetů, jejichž činnost spočívá v tak častých setkáváních učitelů jednotlivých aporbací, že tak často snad nevidím doma ani svého ctěného muže, takže na školách se víc supluje než učí. A každý tak jaksi dopředu tuší, že po skončení dotace, to celé klekne. Šablony suplují státní rozpočet, protože se z nich platí "školní" asistenti, speciální pedagogogové a psychologové, doučování a kroužky. Co bude po jejich skončení, každý opět dopředu tuší, nebudou peníze na nic. Souběžně s tím se rozhazují miliony ve velkých projektech, na kterých se někteří chytráci pasou jako kobylky. Běžná škola škola z těchto peněz nevidí ani Kč.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Huráááá. Další brožura na světě.

Okomentovat