11.12.18

Duel: Školní obědy zadarmo? Kouřová clona, jak odvést pozornost od kauz Andreje Babiše, říkají opoziční političky

Po bezplatném jízdném pro studenty a seniory přichází Andrej Babiš s nápadem na obědy zadarmo pro předškoláky a školáky do 15 let. Státní kasu by přišly až na 6 miliard korun. Promítlo by se opatření do lepší koncentrace a výsledků školáků? A kolik je v Česku dětí, jejichž rodiče si nemůžou školní stravování skutečně dovolit? Nabízíme Duel poslankyň Olgy Richterové (Piráti) a Markéty Pekarové Adamové (TOP 09).
Z doprovodného článku na Seznam Zprávy vybíráme:

Podle místopředsedkyně Pirátské strany Olgy Richterové je systémová podpora státem placených obědů rozhodně k debatě. „Pokud by krok A byl zvýšit platy učitelům, tak krok B můžou být v tom nízkém věku obědy zadarmo, protože to není sypání peněz na ruku, ale je to podpora žádoucího chování, aby se děti najedly,” odhalila strategii Pirátů poslankyně Richterová.

Téma je podle ní relevantní, ale jeho zvednutí zrovna teď považuje za kouřovou clonu, jak odvést pozornost od kauz premiéra Andreje Babiše.

S případnou podporou chce počkat až na to, s čím přijde Ministerstvo školství. „Bavme se o tom, že máme spoustu rodin, pro něž, když mají dvě děti, tak je to minimálně tisícovka měsíčně, kterou by měly jako takový adresný příspěvek na dítě, na konkrétní věc,” dodala Richterová.
Žádné komentáře:

Okomentovat